Алкоголізм. Особливості впливу алкоголю на організм підліткаСкачати 15,29 Kb.
Дата конвертації27.03.2017
Розмір15,29 Kb.

Тема уроку :

Алкоголізм. Особливості впливу алкоголю на організм підлітка

Мета уроку:

Мета уроку:

 • сформувати поняття про алкоголь, дати знання про те, як алкоголь впливає на організм людини, особливості впливу алкоголю на підлітковий організм, сформувати поняття про алкоголізм як соціальну хворобу, навчити вирізняти алкогольні й енергетичні напої з метою запобігання вживання цих напоїв.
 • розвивати асоціативне та логічне мислення, формувати практико-орієнтовану пізнавальну діяльність, розвивати навички самостійної роботи учнів, розвивати уміння концентрувати увагу, пізнавальний інтерес, пам'ять;
 • виховувати науково-матеріалістичний світогляд, а також загальну культуру учнів, ввічливість під час спілкування, формувати інтерес до основ здоров’я.

Китайська народна мудрість говорить:

Китайська народна мудрість говорить:

«Шлях довжиною в тисячу кроків починається з першого кроку».

Гра «Мікрофон»:

«Які негативні наслідки алкоголю ви знаєте?»

З історії алкоголю.

З історії алкоголю.

Дикий виноград існував на Землі ще до появи людини. Листя і стовбури виноградної лози виявляються в скам'янілостях кам'яновугільного періоду. Виробництво вина почалося в результаті випадкового відкриття природного процесу ферментації виноградного цукру дріжджовими грибками. Зростання грибків у виноградному соку без доступу повітря супроводжується виділенням вуглекислого газу і етилового спирту. Вино вживалося в Стародавньому Єгипті ще в третьому тисячолітті до нашої ери. Відома легенда часу панування шаха Шеміхана (5 століття до н.е.), в якій розповідається про те, як почалося виготовлення вина в Персії. Розкопки Шлімана показали, що в Греції 4ОООО років тому жителі Трої також знали секрет отримання вина.

Дія етилового спирту на організм:

Дія етилового спирту на організм:

У результаті тривалого вживання етилового спирту виникає ряд тяжких порушень функцій організму: цироз печінки, переродження серцевого м’яза та нирок, стійке розширення судин обличчя(особливо судин носа), тремтіння м’язів, галюцинації, буйна маячня (біла гарячка), переродження чоловічих і жіночих статевих залоз, внаслідок чого від алкоголіків народжуються іти з розумовою та фізичною недостатністю. Крім того, алкогольне сп’яніння часто є причиною нещасних випадків у побуті, на виробництві, транспорті.

Підлітковий вік є особливим у фізіологічному, психологічному та соціальному плані. Цей період характеризується бурхливим ростом як окремих органів, так і всього організму в цілому, статевим дозріванням, вдосконаленням функцій органів і систем, дозріванням нервових клітин. Посилюється також діяльність ендокринних залоз .

Підлітковий вік є особливим у фізіологічному, психологічному та соціальному плані. Цей період характеризується бурхливим ростом як окремих органів, так і всього організму в цілому, статевим дозріванням, вдосконаленням функцій органів і систем, дозріванням нервових клітин. Посилюється також діяльність ендокринних залоз .

Етиловий спирт пошкоджує клітини як головного, так і спинного мозку.

 • Етиловий спирт пошкоджує клітини як головного, так і спинного мозку.
 • Алкоголь є причиною передчасного зношування і дегенерації нервових клітин, їх масової загибелі.
 • Алкоголь викликає серцево­судинні порушення.
 • Порушується робота шлунково­кишкового тракту. Під дією алкоголю посилюється вироблення шлункового соку.

Алкоголь завдає непоправної шкоди ендокринній системі підлітка. Алкогольна інтоксикація здатна викликати патології, що проявляються в підлітків в першу чергу порушенням процесів росту, гіпогонадизмом, гіпокортицизмом. Можливий розвиток і тяжкий перебіг цукрового діабету.

 • Алкоголь завдає непоправної шкоди ендокринній системі підлітка. Алкогольна інтоксикація здатна викликати патології, що проявляються в підлітків в першу чергу порушенням процесів росту, гіпогонадизмом, гіпокортицизмом. Можливий розвиток і тяжкий перебіг цукрового діабету.
 • Алкоголь негативно впливає на статеву систему.

Зниження імунної реактивності при вживанні алкоголю робить підлітків більш уразливими щодо інфекційних захворювань. Характерна поява запальних захворювань легенів, бронхів, гортані, носоглотки.

 • Зниження імунної реактивності при вживанні алкоголю робить підлітків більш уразливими щодо інфекційних захворювань. Характерна поява запальних захворювань легенів, бронхів, гортані, носоглотки.

Алкоголь може викликати порушення зору. Негативно позначається зловживання спиртним на слуховому сприйнятті; спотворюються смакові відчуття; знижуються реакції на зовнішні подразники; збільшується кількість помилок при виконанні найпростіших завдань.

 • Алкоголь може викликати порушення зору. Негативно позначається зловживання спиртним на слуховому сприйнятті; спотворюються смакові відчуття; знижуються реакції на зовнішні подразники; збільшується кількість помилок при виконанні найпростіших завдань.

Алкоголізм у підлітків формується в стислі строки й відрізняється злоякісним, прогресуючим перебігом. Зазвичай чим раніше підліток починає пити, тим швидше в нього формується патологічна залежність. Алкоголізм може починатися в 13–15 років, рідше — у більш ранньому віці. У середньому він формується в підлітків через 1–3 роки після початку систематичного пияцтва, тобто в 3–4 рази швидше, ніж у дорослих.

 • Алкоголізм у підлітків формується в стислі строки й відрізняється злоякісним, прогресуючим перебігом. Зазвичай чим раніше підліток починає пити, тим швидше в нього формується патологічна залежність. Алкоголізм може починатися в 13–15 років, рідше — у більш ранньому віці. У середньому він формується в підлітків через 1–3 роки після початку систематичного пияцтва, тобто в 3–4 рази швидше, ніж у дорослих.

В Україні величезну небезпеку становить пивний алкоголізм, за останні 10 років кількість хворих на цю патологію зросла в 10 разів. Уміст алкоголю в деяких сучасних сортах пива досягає 14 %.

 • В Україні величезну небезпеку становить пивний алкоголізм, за останні 10 років кількість хворих на цю патологію зросла в 10 разів. Уміст алкоголю в деяких сучасних сортах пива досягає 14 %.

Енергетичні напої протипоказані вагітним жінкам, дітям, підліткам, літнім людям, особам, які страждають від гіпертонії, серцево­судинних захворювань, гіпертиреозу, глаукоми, розладів сну, підвищеної чутливості до кофеїну. Здоровий спосіб життя і часте вживання енерготоників несумісні.

 • Енергетичні напої протипоказані вагітним жінкам, дітям, підліткам, літнім людям, особам, які страждають від гіпертонії, серцево­судинних захворювань, гіпертиреозу, глаукоми, розладів сну, підвищеної чутливості до кофеїну. Здоровий спосіб життя і часте вживання енерготоників несумісні.

Гра «Хто перший»

Гра «Хто перший»

 • Коли були перші згадки алкоголь?
 • Які наслідки вживання алкоголю?
 • Як впливає вживання етилового спирту на організм підлітків?
 • Які напої призводять до алкогольної залежності?
 • Які наслідки алкогольної залежності?
 • Через який період вживання спиртових напоїв виникає залежність?

Чим сподобався урок?

 • Чим сподобався урок?
 • Які знання нам необхідні в повсякденному житті?
 • Які висновки ви зробили для себе?

Підготувати коротке повідомлення: «Чому я проти алкоголю», намалювати міні-плакат: «Скажемо «Ні» Демону алкоголю»

 • Підготувати коротке повідомлення: «Чому я проти алкоголю», намалювати міні-плакат: «Скажемо «Ні» Демону алкоголю»


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка