Формування національної самосвідомості людини пізно починати в школі. Це потрібно робити вже в дошкільному закладі, бо саме в ранньому віці закладається фундамент особистості. Втрачене на цьому етапі надолужити дуже важкоДата конвертації07.04.2017
Розмір9,62 Kb.

Формування національної самосвідомості людини пізно починати в школі. Це потрібно робити вже в дошкільному закладі, бо саме в ранньому віці закладається фундамент особистості. Втрачене на цьому етапі надолужити дуже важко. Усвідомлювати своє українство діти повинні змалечку.

УКРАЇНОЗНАВСТВО В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

В дошкільному закладі доцільно знайомити дітей з побутом і культурними надбаннями українського народу, виховувати інтерес до національних традицій, знайомити дітей з національними та народними символами, формувати почуття любові до рідної землі, до села (міста), де вони народилися і зростають, розширювати зміст знань дітей про сім’ю, родовід, пробуджувати розуміння історії та інтерес до неї.

 • В дошкільному закладі доцільно знайомити дітей з побутом і культурними надбаннями українського народу, виховувати інтерес до національних традицій, знайомити дітей з національними та народними символами, формувати почуття любові до рідної землі, до села (міста), де вони народилися і зростають, розширювати зміст знань дітей про сім’ю, родовід, пробуджувати розуміння історії та інтерес до неї.

В роботі з дітьми необхідно широко використовувати малі форми усної творчості українського народу – потішки, забавлянки, пісні та ін. Усна народна творчість – це живе джерело. Заучування напам’ять малих творів допомагає вдосконалювати мовленнєві навички дітей, збагачувати словниковий запас дітей. Усна народна творчість відображає життя народу, його історію, мову, народну мудрість. Саме через казки, пісні, прислів’я, приказки дошкільник дістає перше уявлення про культуру та побут свого народу.

 • В роботі з дітьми необхідно широко використовувати малі форми усної творчості українського народу – потішки, забавлянки, пісні та ін. Усна народна творчість – це живе джерело. Заучування напам’ять малих творів допомагає вдосконалювати мовленнєві навички дітей, збагачувати словниковий запас дітей. Усна народна творчість відображає життя народу, його історію, мову, народну мудрість. Саме через казки, пісні, прислів’я, приказки дошкільник дістає перше уявлення про культуру та побут свого народу.

У повсякденні необхідно ознайомлювати дітей з історією родоводу, народними ремеслами, народною іграшкою, іграми, дитячим фолькло-ром тощо. Великий виховний потенціал несуть у собі народно-календарні свята та обряди.

 • У повсякденні необхідно ознайомлювати дітей з історією родоводу, народними ремеслами, народною іграшкою, іграми, дитячим фолькло-ром тощо. Великий виховний потенціал несуть у собі народно-календарні свята та обряди.

Гра «Птахи України»

Гра «Де я був?»

ГРА «Опиши хату»

Гра «Опиши хату»

 • МЕТА: Продовжувати вчити дітей розрізняти сучасну та колишню хату, описувати їх, помічати схожості та відмінності , називати їх.
 • Розвивати мову дітей, мислення, увагу.
 • Виховувати любов до рідного краю, інтерес до побуту українського народу, його звичаїв, традицій.

ГРА «Розкажи про хату»

ГРА «НАЦІОНАЛЬНИЙ КОСТЮМ»

А ось які справжні Українці в ДНЗ№3 «Унава»

Казка «Вовк та семеро козенят»

Наші випускники приготували казку «Зайчикова хатка» для вихованців ДНЗ №3.

Ось так весело ми проводимо час в садочку.

 • У нашому дошкільному закладі №3 «Унава» приділяється значна увага вихованню у дітей любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.

Наші діти знають та вміють:

 • Володіють знаннями про сім’ю: склад, взаємини, професії.
 • Називають сімейні свята.
 • Знають інтер’єр сільської хати: називають предмети побуту.
 • Вільно грають у народні ігри (знають правила та текст).
 • Знають казки, забавлянки, заклички тощо українською мовою.
 • Володіють знаннями про український національний одяг (жіночий, чоловічий).
 • Знають державні символи України.
 • Користуються в повсякденні українською мовою: вітається, прощається та ін..

Дякуємо за увагу!База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка