Гердій Тетяна. Мікеланджело Буонарроті. ПланСкачати 13,51 Kb.
Дата конвертації14.02.2017
Розмір13,51 Kb.

Гердій Тетяна.

 • Мікеланджело Буонарроті.

План.

Дитячі роки.

 • Мікеланджело Буонарроті народився 6 березня 1475 року у селі Капрезе .
 • Мікеланджело був другим сином Лодовіко. 1481 року померла матір, а 1485 року, через чотири роки після її смерті, Лодовіко одружився вдруге. Мачухою Мікеланджело стала Лукреція Убальдіні. Незабаром Мікеланджело віддали у школу Франческо Ґалатеа да Урбіно у Флоренції. Хлопець не виявляв особливого нахилу до навчання, а віддавав перевагу спілкуванню з митцями та перемальовуванню церковних ікон та фресок.

Юність. Перші твори

 • У 1488 році тринадцятирічний Мікеланджело став учнем у майстерні братів Ґірландайо. Відра́зу батько був проти такої «неаристократичної» кар'єри, але невдовзі підписав контракт із Доменіко Ґірландайо.Тут хлопець отримав можливість ознайомитися із основними матеріалами та технікою. До цього ж періоду належить його картина «Муки Святого Антонія»
 • Уже через рік Мікеланджело стає учнем Бертольдо ді Джованні, який був учнем Донателло. Його праця у саду скульптур Лоренцо Пишного, привернула увагу останнього, й у 1490 році хлопець оселився у палаці Медичі, залишаючись там до смерті Лоренцо (1492).]. Серед його перших відомих скульптурних робіт — «Голова фавна» (мармур, не збереглась), рельєфи «Битва кентаврів» та «Мадонна біля сходів» (мармур, Каза Буонарроті, Флоренція). У 1492 —1493 рр. Мікеланджело працював над «Розп'яттям» (дерево, церква Санто-Спірито, Флоренція).
 • Чезаре Дзоччі. «Юний Мікеланджело висікає „Голову фавна“» (втрачена)

«Битва кентаврів»

 • Рельєф «Битва кентаврів» зображає сцену з грецького міфу про битву людей-лапітів із кентаврами, що напали на них під час весільного бенкету. На думку Еріка Шильяно, це — перша із завершених «незакінчених» скульптур Мікеланджело

«Розп'яття»

 • Дерев'яне Розп'яття було створено у 1492 (чи 1493) році, але вже після смерті Лоренцо.. Деякий час Розп'яття зберігалося у музеї Каза Буонарроті, зараз — у церкві Санто-Спірито. Авторство Мікеланджело не було безсумнівним, і дискусії точилися майже сорок років, але 2001 року воно підтвердилось дослідниками

«Вакх»

 • 4 липня 1496 року Мікеланджело розпочав роботу над замовленням кардинала — мармуровою статуєю Вакха, бога вина. Це двометрова скульптура, призначена для кругового огляду. П'яного бога вина супроводжує маленький сатир, який ласує кетягом винограду.Однак, по завершенні твору кардинал відмовився від нього, й скульптуру для свого саду придбав банкір Якопо Ґаллі (зараз статуя перебуває у музеї Барджелло у Флоренції).

«П'єта»

 • У 1498 році Мікеланджело отримав замовлення на «П'єту» від впливового французького кардинала Жана де Біле́ра .Мікеланджело трактує тему досить стримано. Смерть і скорбота немов містяться в мармурі, з якого створена скульптура. Співвідношення фігур таке, що вони утворюють низький трикутний низький конус. Оголене тіло Христа контрастує з пишним, багатим одягом Богоматері.
 • Мікеланджело зобразив Богоматір молодою, немов це не Мати і Син, а сестра, що оплакує передчасну смерть брата. Ідеалізацію подібного роду використовували й інші митці, серед яких і Леонардо да Вінчі. Ця статуя — єдина з робіт Мікеланджело, підписана ним самим!

«Давид»

 • Образ Давида був традиційним у Флоренції. Мікеланджело вирішив зобразити момент, що передує бою. Давид стоїть із перекинутою через плече пращею, стискаючи у правій руці камінь. Ліва частина фігури напружена, тоді як права дещо розслаблена, як у атлета, готового до дії. Образ Давида містив особливий сенс для флорентійців, тож скульптура Мікеланджело привернула загальну увагу.

«Мадонна Доні»

 • До цього ж часу належить єдина картина, безперечно намальована Мікеланджело, — тондо «Мадонна Доні» .Вважається, що замовлення на картину було приурочено до весілля флорентійських аристократів-торговців Аньоло Доні та Маддалени Строцці у 1504 році, хоча, невідомо чому саме торговець Доні замовив скульптору Мікеланджело намалювати картину, а той — погодився на цю пропозицію.
 • Центральне місце відведено власне Святому сімейству — Мадонна схилилася управо, щоб узяти/підтримати немовля, яке сидить на коліні Йосипа. Завдяки використанню техніки «канджанте», фігури виглядають більш об'ємними й масивними. На задньому плані розташований Іван Хреститель та п'ять голих юнаків, можливо — грішників чи язичників.

Сикстинська капела

 • Сикстинська капела була зведена у 1470-тих роках дядьком Юлія, папою Сикстом IV. На початку 1480-их років вівтар та бічні стіни були прикрашені фресками з євангельськими сюжетами та сценами із життя Мойсея ,а над ними були розміщені портрети пап.
 • 10 травня 1508 року Мікеланджело почав розпис стелі. Робота тривала більше двох років. Згідно із задумом митця, на бічних стінах капели представлені Епоха Закону (Мойсей) та Епоха Благодаті (Христос), а сама стеля зображає початок історії людства, Книгу Буття. Виділяються три тріади. Перша пов'язана зі створенням світу. Друга — «Створення Адама», «Створення Єви», «Спокуса і вигнання з Раю» — присвячена створенню людства та його гріхопадінню. Остання оповідає історію Ноя, що закінчується його сп'янінням. Початок 1512 року — завершення роботи Мікеланджело. Урочисте відкриття — 31 жовтня 1512 року.

Собор Святого Петра

 • У 1546 помер Антоніо да Сангалло, і Мікеланджело став головним архітектором собору 1 січня 1547 року. Мікеланджело вирішив прибрати складні неоготичні елементи плану Сангалло й повернутися до простого, строго організованого центричного простору, над яким домінував величезний купол на чотирьох опорах. Мікеланджело не вдалося повністю утілити цей задум, але він встиг побудувати задню та бічні стіни собору із велетенськими пілястрами коринфського ордеру, з нішами й вікнами між ними. Купол завершив Джакомо делла Порта, уже після смерті Мікеланджело.

Смерть.

 • Мікеланджело помер 18 лютого 1564, у Римі. На початку березня тіло скульптора було таємно перевезено до Флоренції й урочисто поховано 14 липня 1564 року у францисканській церкві Санта Кроче, неподалік могили Макіавеллі.

Висновок.

 • Твори Мікеланджела вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження.Він був італійським скульптором, художником, архітектором, поетом й інженером. Мікеланджело також був першим представником західноєвропейського мистецтва, чия біографія була надрукована ще за його життя.Я вважаю його найталановитішим архітектором та художником Відродження.
 • http://uk.wikipedia.org/wiki/Мікеланджело_Буонарроті#.D0.92.D0.B8.D0.BD.D0.BE.D1.81.D0.BA.D0.B8


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка