Інформація про навчальний курс Питання безпеки дітей в Інтернеті залишається актуальним для навчального закладу. Все більше з`являються ризиків, на які можуть натрапити діти, подорожуючі Інтернетом через шкільні комп`ютери. Навчальний курсСкачати 16,75 Kb.
Дата конвертації08.04.2017
Розмір16,75 Kb.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Інститут інноваційних технологій та змісту освітиКомпанія “Майкрософт Україна”

Навчальний курс

“Основи безпечної роботи з ІКТ в навчальному закладі”

Артур Кочарян,

Координатор програми

“Онляндія – безпека дітей в Інтернеті”

2011 р.

Загальна інформація про навчальний курс

Питання безпеки дітей в Інтернеті залишається актуальним для навчального закладу. Все більше з`являються ризиків, на які можуть натрапити діти, подорожуючі Інтернетом через шкільні комп`ютери.

Навчальний курс «Основи безпечної роботи з ІКТ в навчальному закладі» від програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» спрямований на навчання та користування безпечними програмними продуктами, які допомагають педагогічним працівникам ефективно та результативно запроваджувати інформаційно-комунікаційні технології в навчально-виховний процес.

Програма розрахована на педагогічних працівників, які мають базовий рівень користування комп’ютером.

Навчальний курс «Основи безпечної роботи з ІКТ в навчальному закладі» має відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Лист №1.4/18-2112 від 31.08.2011).

Структура навчального курсу

  • Цей розділ допоможе вчителю набути впевненості в роботі з комп’ютерами завдяки поясненню ризиків і загроз для безпеки та конфіденційності . Вчитель дізнається та опанує дієві механізми забезпечення безпечної роботи як у класі, так і на домашньому комп`ютері

Розділ 1. Безпека та захист комп`ютера.

6 годин.
  • Цей розділ містить інформацію про потужні творчі та безпечні інструменти, які надають можливість учням та вчителям створювати цікаві матеріали, які поєднують в собі фотографії, відео та звук. Вчитель дізнається про зручні та корисні матеріали для інтеграції сучасних технологій в навчально-виховний процес та використання у школі.

Розділ 2. Сучасні технології навчання.

4 години.
  • Методичні рекомендації щодо використання в навчально-виховному процесі електронного поштового сервісу, якій повинен відповідати всім вимогам: бути безпечним та зручним у користуванні. Вчитель дізнається про всі ресурси та можливості використання безпечної електронної скриньки в навчально-виховному процесі.

Розділ 3. Он-лайн інструменти безпечної поштової скриньки.

4 години.

Розділ 1. Безпека та захист комп`ютера.

  • Тривалість – 1 година.
  • Вчитель дізнається про загальну інформацію щодо інформаційної безпеки у навчальному закладі, потенційних загрозах для комп'ютерів та шляхів їх попередження.

Тема 1.1. Огляд безпеки та конфіденційності комп`ютера.
  • Тривалість – 1 година.
  • Вчитель ознайомиться із ризиками та небезпеками, на які можна потрапити, подорожуючі Інтернетом. Матеріал містить зручну класифікацію небезпек та результати дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питання безпеки дітей в Інтернеті», яке було проведено у 2011 році.

Тема 1.2. Інтернет безпека.
  • Тривалість 1 година.
  • Стисло, зручно та зрозумілою мовою подано основні принципи безпечної роботи операційної системи. Вчитель дізнається про нові зручні налаштунки, які забезпечують ще більш безпечнішу роботу на комп`ютері.

Тема 1.3. Безпека операційного середовища.

Розділ 1. Безпека та захист комп`ютера.

  • Тривалість – 1 година.
  • Під час розгляду теми вчитель дізнається про переваги використання лідера серед антивірусного ПО – Microsoft Security Essentials. Зручна інструкція по встановленню та використанню дозволить вчителю досить швидко забезпечити безпеку комп'ютерів в навчальному закладі.

Тема 1.4. Антивірусна програма – надійний захисник комп`ютера.
  • Тривалість – 1 година.
  • Дана тема детально розкриває всі можливості та переваги використання «Батьківського контрою» на комп`ютерах в навчальних закладах. Покрокова інструкція та скриншоти дозволять вчителю швидко налаштувати кожен комп`ютер у навчальному закладі та унеможливити випадковий вихід учнів до небажаного контенту в мережі Інтернет.

Тема 1.6. Батьківський контроль на домашньому та шкільному комп`ютері.
  • Тривалість 1 година.
  • Вчитель дізнається про нові налаштунки лідера серед браузерів по забезпеченню безпеки користувачів Internet Explorer 9. Подано детальну інформацію по налаштуванню роботи браузера Internet Explorer 9 для забезпечення безпечної роботи учнів у навчальному закладі.

Тема 1.5. Безпечна робота в Інтернеті.

Розділ 2. Сучасні технології навчання.

  • Тривалість – 1 година.
  • Вчитель дізнається як звичайні цифрові фотографії можна перетворити у цікавий засіб навчання на уроках. По завершенню цієї теми вчитель опанує одну із унікальних програм для підвищення продуктивності учнів та мотивації їх до навчання. Дана програма дозволяє досить просто та швидко із фотографій створювати цікаві та яскраві колажі. Може використовуватися під час викладання будь якого навчального предмету, або ж під час проведення (або звіту) виховних заходів.

Тема 2.1. Робота з фотографіями – цікава та творча діяльність
  • Тривалість 1 година.
  • Матеріал теми надає можливість по новому обробити та поєднати фотографії. Вчитель зможе створювати панорамні зображення будь яких місць, об`єктів або подій. Учасники дізнаються про можливість реконструкції сцен або предметів на основі двовимірних фотографій та технологію, яка забезпечує доступ до об’ємних панорам через Інтернет.

Тема 2.2. Панорамна візуалізація навчального процесу
  • Тривалість – 30 хвилин.
  • Вчитель опанує створення музичних аудіо треки. По завершенню теми вчитель зможе спільно із учнями працювати над різноманітними творчими проектами, які необхідно музично оформити. Це може бути аудіоформлення уроку, лабораторної роботи або дослідження, або ж виховного заходу. Будь-яку пісню, яку співають учні у звичайному класі можна перетворити у творчий та цікавий продукт.

Тема 2.3. Аудіо супроводження уроку

Розділ 2. Сучасні технології навчання.

  • Тривалість – 30 хвилин.
  • Тема розкриває необмежені можливості для викладання фізики, географії та інших предметів. За допомогою використання запропонованих ресурсів на уроках фізики та географії учні гарантовано будуть зацікавлені навчальним процесом. Вчитель зможе досить просто перетворити класну кімнату у віртуальну обсерваторію та надати учням можливість споглядати на зоряне небо та вивчати зірки.

Тема 2.4. Зоряне небо у класній кімнаті
  • Тривалість 1 година.
  • Опанувавши дану тему вчитель матиме змогу створювати цікаві відеофільми. Унікальний безкоштовний продукт для освітян, якій допомагає творчо підійти до навчального процесу. Вчитель може зацікавити дітей як показом навчального фільму, так спільною роботою над створенням подібного продукту. Крім того, є можливість миттєвої передачі фільму через мережу Інтернет, що значно полегшує процес колоборації учнів із різних навчальних закладів.

Тема 2.5. Відеофільм – зручний та простий засіб навчання

Розділ 3. Он-лайн інструменти безпечної поштової скриньки.

  • Тривалість: 2 години.
  • На прикладі роботи із потужним та безпечним поштовим сервісом вчитель дізнається про безмежні можливості самостійної, спільної та групової діяльності в режимі он-лайн. Розглядаються всі ресурси поштової скриньки, які дозволяють зробити інноваційним навчання та, звісно, є цілком безпечними.

Тема 3.1. Безпечна електронна пошта
  • Тривалість – 1 година.
  • Опанувавши дану тему вчитель зможе досить швидко та легко спланувати свою роботу: від планування окремого уроку і до планування роботи на навчальний рік. Використовуючи зручні засоби, як віртуальний офіс, сховище документів та календар, вчитель перестане бути залежним від носіїв інформації.

Тема 3.2. Організація продуктивної роботи
  • Тривалість – 1 година.
  • Під час розгляду даної теми вчитель дізнається та опанує використання наступних можливостей безпечної електронної скриньки: сервіс миттєвих повідомлень та його інтеграція у соціальні мережі. Розкриті можливості сервісу миттєвих повідомлень, які можна досить успішно запровадити у навчально-виховний процес.

Тема 3.4. Ресурси безпечної поштової скриньки. Спільна робота вчителя та учня

Запитання?База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка