Конкурсу Малої академії наук «ман-юніор» у номінації «Історик-Юніор» "Порівняня двох війн"Скачати 11,51 Kb.
Дата конвертації30.01.2017
Розмір11,51 Kb.

Робота проектного етапу Всеукраїнського інтерактивного конкурсу Малої академії наук «МАН-Юніор» у номінації «Історик-Юніор» “Порівняня двох війн”

учениці 7-а класу, члена «Школи юного вченого – історика» Амвросіївської районної ради

Донецької області

Нестеренко Валерії Олександрівни Науковий керівник :

Самсонова Галина Михайлівна

План

Хронологічні рамки

• Головні постаті

• Причини війни

Плани завоювання

• Головні битви

• Наслідки

Література

Хронологічні рамки

 • Вітчизняна Війна
 • 1812 р.

 • Велика Вітчизняна
 • Війна

  1941-1945 рр.

Головні постаті

 • Наполеон
 • Кутузов, Олександр І
 • Адольф Гітлер
 • Йосиф Сталін

Наполеон І Бонапарт

15 серпня 1769, Аяччо,

Корсика – 5 травня 1821,

Лонгвуд, острів Святої

Олени. Імператор Францїї у 1804-1815 роках, великий французький полководець й державний діяч, заклавший основи сучасноЇ французькї держави

Адольф Гітлер

 • 20 квітня 1889, Браунау-на-Інні, Австрія — † 30 квітня 1945, Берлін. Рейхсканцлер Німеччини з 1933 по 1945 рік, провідник Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП), ідеолог нацизму. Військово-промисловий комплекс, який він допоміг створити, вивів Німеччину з глибокої економічної кризи, в якій та опинилася після Першої світової війни. Гітлер розв'язав Другу світову війну, у якій Німеччина зазнала поразки.

Михайло Кутузов

1745-1813

Російський полководець і дипломат, генерал-фельдшман і світліший князь

Йосиф Сталін

1879-1953

Державний, політичний і військовій діяч СРСР. Один з найжорстокіших диктаторів в історії людства.

Причини війни

 • Імператор Наполеон І вимагав від імператора Олександра І посилити блокаду Англії. Російська імперія не підтримувала континентальну блокаду і обклала французькі товари митом. Росія вимагала вивести французькі війська з Прусії, розміщені там в порушення Тільзітського договору.
 • Прагнення Гітлера до світового панування німецької нації. Необхідність завоювання фашистською Німеччиною природних ресурсів СРСР, необхідних їй для продовження війни проти Англії та США. Імперські амбіції Сталіна, який прагнув поширити свій контроль на всю східну Європу.

Плани завойовників

 • Наполеон хотів в прикордонному битві розгромити російську армію і нав'язати Росії кабальний мирний договір, що передбачає відторгнення від неї ряду територій і входження до антіанглійскій політичний союз з Францією.
 • Гітлер прагнув встановити повну гегемонію Німеччини на міжнародній арені. І усвідомлюючи можливість існування в Європі лише одного тоталітарного диктатора, фюрер готовий був за першої ж вдалої нагоди знищити найбільшу комуністичну державу світу та особисто Сталіна, вважаючи комунізм разом з євреями головним ворогом німецького світу.

Головні битви

Бородинська битва

Найбільша битва Франко-російської війни 1812 р. Між російською і французькою арміями. Відбулася 26 серпня (7 вересня) 1812 біля села Бородіно (125 км на захід від Москви).

Французькі війська під командуванням Наполеона не змогли розгромити російські війська під командуванням фельдмаршала Кутузова, проте росіяни понесли значні втрати й вирішили за краще відступити.

Сталінградська битва

(17 липня 1942 — 2 лютого 1943) — битва радянських військ проти німецьких, італійських, румунських і угорських військ у ході Німецько-радянської війни. Битва була одною з найважливіших подій Другої світової війни й поряд з битвою на Курській дузі була переломним моментом у ході воєнних дій, після яких німецькі війська втратили стратегічну ініціативу.

Сталінградська битва поділяється на два періоди: наступ німецьких військ (з 23 серпня по 18 листопада 1942 року), і контрнаступ радянських військ (з 19 листопада 1942 року по 2 лютого 1943 року).

Наслідки Вітчизняної Війни

У результаті війни 1812 р. загинуло багато людей, величезний шкоди понесли російська економіка та культура.

Перемога у війні згуртувала російське суспільство, викликала підйом національної самосвідомості , призвела до розвитку громадського руху та громадської думки, в тому числі опозиційною. Декабристи називали себе "дітьми 1812".

З іншого боку, вона зміцнила правлячі кола країни в думки про міцність і навіть перевагу суспільного ладу Росії , а отже, непотрібність перетворень і тим самим посилила консервативну тенденцію у внутрішній політиці.

Наслідки Великої Вітчизняної війни

Негативні

Загинула п’ята частина населення: біля 3 млн. – на фронтах, 5,5 млн. – в зоні окупації.

Промисловість, сільське господарство, транспорт були зруйновані.

В руїнах лежали 714 міст, місточок, селищ. 10 млн. людей залишилися без житла.

Позитивні

Завершився процес об’єднання українських земель у складі однієї держави. В 1944-1945 рр. керівництво СРСР уклало договори про визначення кордонів з Польщею, Румунією, Чехословаччиною, в результаті чого майже всі українські землі увійшли до складу УРСР.

Відбулося міжнародне визнання України. УРСР стала співзасновником і членом ООН.

Література

1.БСЭ «Советская энциклопедия» 1971 г.

2.П.Н. Зырянов «История России» Москва «Просвещение» 1994 г.

3.В.О. Пунский, А.Я. Юдовская «Новая история» Москва «Просвещение» 1994 г.База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка