Координаційна рада по роботі з сім'ями Дарницького району міста Києва, які опинились в складних життєвих обставинахСкачати 17,26 Kb.
Дата конвертації25.12.2016
Розмір17,26 Kb.

Про стан роботи з сім'ями дарницького району, які опинились в складних життєвих обставинах доповідач: смирнов сергій львович – директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва

є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення в районі соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги у вирішенні власних проблем.

Основні завдання Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва

1. Раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

2. Підтримка сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у вирішенні життєвих проблем, які вони не в змозі подолати за допомогою власних засобів та можливостей.

3. Здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

4. Створення умов для подальшого самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають.

5. Попередження виникнення нових складних життєвих обставин.

6.Підтримка внутрішньо переміщених осіб з Луганської і Донецької областей та АР Крим.

7.Соціальна підтримка сімей, військовослужбовців учасників антитерористичної операції.

Координаційна рада по роботі з сім'ями Дарницького району міста Києва, які опинились в складних життєвих обставинах На виконання наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства транспорту та зв’язків України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 14.06.2006 № 1983/388/452/221/556/596/106 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах» у районі функціонує Координаційна рада по роботі з сім’ями Дарницького району міста Києва, які опинилися у складних життєвих обставинах (дорадчий орган), створена розпорядженням Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 04.02.2011 № 48.

З метою налагодження ефективного механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах до Координаційної ради входять: * служба в справах дітей; *центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; * відділ у справах сім’ї, молоді та спорту; * представники правоохоронних органів; * представники громадських організацій.

Кількість розглянутих справ сімей в СЖО на засіданні Координаційної ради

Курс лекцій та тренінгів для батьків “ Виховання. Любов чи покарання – шлях до успіху у вихованні ”

На обліку перебуває 430 сімей, в яких виховується 684 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Результати роботи з сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах за 2014 рік: 1. Кількість наданих індивідуальних послуг – 8814; 2. Кількість здійснених групових заходів – 2186; 3. Кількість наданих групових послуг – 13327; 4. Загальна кількість здійснених соціальних інспектувань – 1262; 5. Загальна кількість відвідувань сімей – 1958; 6. Кількість сімей, які перебували під соціальним супроводом – 79;

З метою попередження безпритульності та бездоглядності спеціалісти Центру беруть участь у профілактичних рейдах «Діти вулиці» та «Урок» спільно зі спеціалістами служби у справах дітей, відділу кримінальної міліції у справах дітей.

Спільно з громадськими та благодійними організаціями проводиться ряд соціокультурних заходів. Зокрема, за сприяння МБО «На службі у дитини» діти з числа сімей, які опинились в СЖО мають змогу безкоштовно відвідувати заняття з іноземних мов

До гурткової роботи клубів по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання залучено 76 дітей пільгових категорій.

Оздоровча програма літнього відпочинку для дітей з числа сімей в СЖО

В червні 2014 року ЦСССДМ спільно з КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району м. Києва» реалізовувалась «Оздоровча програма літнього відпочинку»

для 20 дітей з сімей в СЖО. Під час реалізації програми діти мали змогу пройти комплекс медичних оздоровчо-профілактичних заходів.

Літній наметовий табір “Інший вимір”

З метою організації оздоровлення та змістовного відпочинку 30 дітей пільгових категорій району в серпні 2014 року перебували в літньому наметовому таборі «Інший вимір», в с. Верхній Ясенів Верховинського р-ну Івано-Франківської обл.

За рахунок путівок, наданих Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, до літніх таборів відправлено 43 дитини.

У зв’язку з нестабільною суспільно-політичною ситуацією в країні, одними із пріоритетних напрямків діяльності Центру є соціальна підтримка та надання комплексу соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам та сім’ям, учасників АТО.

З метою інформування сімей та осіб, які приїздили з АР Крим та Луганської і Донецької областей, з 25.03.2014 по 31.10.2014 року брали участь у чергуванні на Центральному залізничному вокзалі м. Києва.

Звернулось 39 сімей вимушених переселенців, в яких виховується 62 дитини, яким надано: інформаційних послуг – 181; соціально – педагогічних послуг – 12; соціально – економічних послуг – 68; психологічних послуг – 3; 6 дітей влаштовано до дитячих садків.

3 сім’ї направлено на тимчасове проживання до Київського міського Центру соціально-психологічної допомоги (вул. Новодарницька, 26), 1 сім’ю до «Центру матері та дитини» БФ «Асперн»

Для надання соціально-економічної допомоги внутрішньо переміщеним особам залучаються громадські та благодійні організації, а саме: БФ «ADRA» в Україні, ГО «Червоний Хрест», МБО «На службі у дитини», ГО «Інтегрум», ЦД «Любов і милосердя», БФ «Асперн», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»

Реалізується проект фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб з Луганської і Донецької областей та АР Крим Київською міською адміністрацією та Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. Спеціалістами Центру здійснюється оформлення справ з метою надання одноразової адресної фінансової допомоги

Велика увага спеціалістів Центру приділяється учасникам АТО та їх сім’ям. Спеціалістами Центру постійно опрацьовуються надані списки військовослужбовців та спільно зі спеціалістами управління праці та соціального захисту населення та управління охорони здоров’я проводяться соціальні інспектування сімей, з метою визначення їх потреб.

За сприяння БФ «Країна Милосердя» неповнолітню доньку військового загиблого в зоні проведення АТО відправлено на відпочинок до Грузії.

На початок 2013 року у Центрі було 64 штатних одиниць фахівця із соціальної роботи, проте, у зв’язку з скороченням посад та скороченням видатків на утримання фахівців із соціальної роботи, в 2014 році працює 8 фахівців із соціальної роботи

Порівняльна діаграма наданих соціальних послуг сім'ям в СЖО

Пропозиції:

1. З метою повного охоплення соціальними послугами вразливих категорій населення, особливо сімей з дітьми, що перебувають у кризі, винайти можливість повернення фінансування на утримання фахівців із соціальної роботи;

2. Забезпечити фахівців із соціальної роботи канцелярськими, методичними матеріалами, соціальної реклами. 3. Розмістити інформацію про надання комплексу соціальних послуг фахівцями із соціальної роботи в установах та закладах району.

4. Винайти можливість забезпечити новорічними подарунками та квитками на святкові новорічні заходи дітей з сімей в СЖО та дітей вимушених переселенців. 5. Під час літньої оздоровчої кампанії 2015 року забезпечити першочергове оздоровлення дітей з сімей в СЖО та дітей вимушених переселенців.


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка