Матеріали з досвіду роботи за темоюСкачати 17,19 Kb.
Дата конвертації27.03.2017
Розмір17,19 Kb.

Матеріали з досвіду роботи за темою

«ВИКОРИСТАННЯ ІНОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

В РОБОТІ З ПЕДАГОГАМИ»

Сушко Наталя Орестівна

завідувач ДНЗ №20 «Сонечко» 

смт. Новотроїцьке

2015 р.

 

  


С – сучасність

О – оригінальність

Н – наполегливість

Е – естетичність

Ч – чуйність

К – креативність

О – організованість

 

В нашім місці є садочок,

“Сонечко” він зветься,

для маленьких діточок місце тут знайдеться,

Дітсадок наш рідний дім,

Сонечком засяє, і дорослих, і дітей посмішкой стрічає.

Розвиваєм особистість,

Творчі здібності малят.

Залучаєм до свпівпраці

В дитсадку і мам, і тат

Будь-яка інноваційна діяльність може бути мистецтвом або технологією. Мистецтво засноване на інтуїції, технологія – на закономірностях науки. З мистецтва все починається, технологією – закінчується, щоб потім все почалося спочатку


«Навчаючи – учись,

Навчаючись твори,

У процесі творчості –

навчай!»

Має творчі здібності готовий до пошуку

Здатний до організації своєї професійної діяльності на інноваційному рівні

Ініціативний, активний

Компетентний, креативний

Хоче відкрити дітям можливості творчого розвитку

Враховує індивідуальні , вікові та психофізіологічні особливості дітей

Головною рушійною силою інноваційної виховної діяльності є педагог


Інтерактивні форми роботи В умовах сучасного суспільства інформаційна компетентність педагога, його здатність вирішувати професійні педагогічні завдання із залученням інформаційних та комунікативних технологій, стає важливою складовою його професіоналізму


Інтерактивні форми роботи

Інтерактивні форми роботи

Наш особистий сайт


http://dnz__20_sonechko.donetskedu.com/

До нових форм взаємодії родини дитини та  вихователів, неможливо перейти в рамках закритого дошкільного закладу, тому педагогічний колектив вирішив зробити педагогічний процес більш відкритим, створивши сайт нашого дитячого садка розроблений на базі освітнього порталу "Класна Оцінка" URL нашого сайту: http://dnz__20_sonechko.donetskedu.com На якому можна дізнатися про останні новини дошкільного навчального закладу, знайти інформацію про дитячий садок та його колектив, ознайомитися із життям дітей у дошкільному закладі, прочитати поради фахівців, переглянути фотоматеріали.

Наявність комп'ютера вдома у вихованців

Наявність комп'ютера вдома у вихованців


Групи

Кількість дітей

Наявність ПК

Підключення до Інтернету

І молодша

20

18

16

ІІ молодша

18

16

16

Середня

16

12

12

Старша № 1

15

13

13

Старша № 2

16

12

12

Всього

85

71

69

100 %

84 %

81 %

Впровадження ІКТ


. Комп'ютер в дошкільній установі є збагачуючим і перетворюючим елементом розвиваючого предметного середовища. Саме при такому розумінні проблеми впровадження нових інформаційних технологій набуває розвиваючого характеру.

Педагогу необхідно володіти сучасними методиками та новими освітніми технологіями, щоб стати для дітей провідником у світ нових технологій.   Бурхливий розвиток нових інформаційних технологій і впровадження їх у нашій країні наклали відбиток на розвиток особистості сучасної дитини. Сьогодні в традиційну схему «педагог - навчається» вводиться нова ланка - комп'ютер. 

“Інтерактивні методи навчання ” – це навчання, яке дає можливість дітям у дошкільних закладах опрацьовувати навчальний матеріал розмовляючи, дискутуючи та обговорюючи різні точки зору.

Інтерактивні методи навчання дуже успішні, бо в їх основу покладено науково-дослідні докази щодо того, як людина природно сприймає нову інформацію та перетворює її на знання.

Методика Х. Кьюзенера

  • Основні властивості цього дидактичного матеріалу абстрактність, універсальність, висока ефективність. Палички служать одночасно знаряддям професіоналізму педагога та інструментом пізнавальної діяльності дошкільника. З допомогою кольорових паличок вихователі підводять дітей до розуміння співвідношення “більше -менше”, навчають ділити на частини і вимірювати обєм, тощо. Колір і величина, створюючи число, підводять дітей до розуміння різних понять, які утворюються в мисленні дитини як результат його самостійних практичних дій. Діти працюють з паличками під час виконання різноманітних вправ і ігровій формі

ТРВЗ – теорія розв'язання винахідницьких завдань


ТРВЗ є важливішою методичною знахідкою, яка розвиває здібності дитини до аналізу, нетрадиційних рішень, привчає її самостійно мислити, творити, фантазувати.

ТРВЗ додають дитині впевненості у власних силах, дають радість від створення образів, змінюють самооцінку, стосунки з однолітками. стають пусковим механізмом для розвитку творчої особистості.

Дитина почувається дослідником, завжди готовим до пригод та експериментів. вихователі створюють вільний доступ до приладдя та матеріалів, використовуючи нетрадиційні техніки

Технологія М.  Монтессорі ("Будинок вільної дитини”)

  • Автор – Монтессорі М.
  • Суть технології. Створення предметно-просторового середовища, у якому дитина зможе найповніше реалізувати свої природні здібності та задатки. Діяльність дитини повинна бути вільною та самостійною. Педагог використовує у роботі самонавчальні засоби – матеріали, з якими вихованець працює, наслідуючи педагога, діючи за зразком, а потім самостійно приступає до їхнього виконання. Індивідуалізація розвитку дошкільників реалізується через взаємодію з матеріалами, з урахуванням  права вибору  дітей, природних потреб  та вікових особливостей.

Sand play


Sand play («гра з піском»)) не тільки розвиває творчий потенціал дитини, активізує просторову уяву, образно-логічне мислення, тренує дрібну моторику руки, але ненав'язливо, поволі налаштовує дітей на осягнення моральних істин добра і зла, будує гармонійний образ світу. Завдяки чарівним властивостям піску раптом оживають казки, дитина стає безпосереднім учасником і режисером власних творів, а потім бачить результат власної творчості. Музичний супровід і колірні ефекти є потужним стимулом для розвитку емоційного світу дитини. Крім того, в поєднанні з пальчиковою гімнастикою, драматизацією та мімічними етюдами заняття дозволяє гармонізувати емоційний стан дитини, розвивати всі пізнавальні процеси та сенсомоторні навички. Моделюючи ситуацію в пісочниці, дитина отримує досвід самостійного вирішення, проявляється його сила “Чарівника.”

Педагогіка В.Сухомлинського


 «Від того, як пройшло дитинство, як вів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло в його розум і серце з оточуючого світу – від того в рішучому ступені залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк» (В.О. Сухомлинський)

В. О. Сухомлинський казав, що в кожній людині є “золота жилка ”, майстерність педагога полягає в тому, щоб розкрити обдарованість дитини, спрямувати її на ту життєву дорогу, де вона принесе найбільшу користь суспільству.

Завдяки неоціненному досвіду В. О. Сухомлинського ми зуміємо виховати дитину творчою особистістю, яка буде вершиною моральної інтелектуальної, естетичної досконалості

Робота освітнього округа № 5


ОСВІТНІЙ ОКРУГ ЯК НОВА МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ

         На сьогоднішній день в освітній галузі є необхідність упровадження освітніх округів як прояв нового підходу до управління і розвитку освіти на місцевому рівні: безпосереднього управління діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів та створення умов для оптимального функціонування і розвитку, впровадження інноваційної діяльності.

Освітній округ – один із прикладів горизонтальної форми самоврядування та кооперації в освіті. 

Дякую за увагу !!!


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка