Методи боротьби зі стресомСкачати 10,15 Kb.
Дата конвертації07.03.2017
Розмір10,15 Kb.

МЕТОДИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ

Стрес - стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах. Стрес - це природна реакція нашого організму на зовнішні подразники.   

В дійсності ж не обставини, а наша реакція на них і є причиною емоційного розладу. Тест "Чи знаходитесь ви у стані стресу?"  Дайте відповідь на кілька питань, коли будете згадувати, як пройшов ваш день, відповідь "так" - (1), а при відповіді "ні" - (0). - ви все робили швидко (читали, пили, їли і так далі), - було таке відчуття, що ви не встигаєте, - ви не могли розгледіти світлі сторони життя, відчували знемога і втому, вас нервувало присутність людей, - ви постійно відчували скутість, - погано спали, - у вас болів живіт і голова без видимих ??на те причин, ви не могли зосередитися, для заспокоєння ви курили, їли, пили, - важко було всидіти на місці, - траплялися сумбурні реакції, злилися без видимих ??причин, - спостерігалося посилене серцебиття, вас кидало в жар, - приймали заспокійливі засоби. Відповіді на питання дадуть вам таку картину: До 5 балів - жити до глибокої старості, не уникаючи суспільства людей. До 10 балів - могло бути краще, якби ви наполегливо протидіяли примхам життя і труднощів. Більше 10 балів - ви будете в одному кроці і це не жарт, від нервового, серйозного зриву. Це дуже небезпечно для здоров'я.

10 способів боротьби зі стресом для вчителя 1. Намагайтеся планувати. Стрес може бути викликаний навіть простою дезорганізацією. Якщо ви візьметесь за виконання великої кількості завдань в один день, це призведе до забудькуватості, відчуттю внутрішньої напруги. Навчіться визначати нагальні завдання та ті, які можна виконати пізніше. 2. Змиріться з недосконалістю та обмеженнями цього світу. Багато з нас ставить перед собою недосяжні, завищені цілі, які в майбутньому стають причиною розчарувань. Людина не може бути досконалою і саме через це часом почувається стурбованою 3. Дозволяйте собі розслабитися. Займайтеся цікавою та улюбленою справою. Інколи вкрай необхідно відволіктися від буденних проблем та розважитися. Знайдіть собі заняття до душі, приємне та захопливе. Намагайтеся розмежувати особисте життя та роботу. позитивними! Прагніть бачити в тих, хто вас оточує лише їх позитивні риси та якості. Обов’язково говоріть іншим, що вам у них подобається. Уникайте конфліктів, мисліть позитивно. 4. непотрібної конкуренції. Надмірне прагнення обійти суперника, стати першим викликає напругу, тривожність, агресивність та інші негативні прояви.

5. Уникайте непотрібної конкуренції. Надмірне прагнення обійти суперника, стати першим викликає напругу, тривожність, агресивність та інші негативні прояви. 6. Розповідайте про свої неприємності та труднощі. Ви маєте ділитися душевними переживаннями з рідними, близькими друзями чи хоча б з психоаналітиком. 7. Навчіться пробачати. Нетерпимість до інших людей породжує гнів, фрустрацію та інші емоційні розлади. Розвиньте в собі емпатію. Співпереживайте іншим і це допоможе вам жити в злагоді з собою. 8. Використовуйте природні способи саморегуляції: здоровий тривалий сон, смачна їжа, спілкування з природою та тваринами, баня, масаж, рух, музика, танці та інше. 9. Навчіться заохочувати себе. Протягом робочого дня знайдіть можливість похвалити себе щонайменше 3-5 разів. 10. Прагніть до саморозвитку, не лише професійного, а й особистого. Психолого-педагогічна освіта педагога, підвищення його компетенції та кваліфікації сприяють стабільності особистої та професійної самооцінки.

Коли не можете впоратися зі стресом, намагайтеся погасити стрес фізичним навантаженням. Робіть легкі пробіжки. Не думайте про погане, не зациклюйтеся на цьому. Думайте тільки про хороше, не втрачайте почуття гумору, більше смійтеся. Фізіологи стверджують, що при поганому характері і поганому настрої погано працюють ендокринні залози, які управляють обмінними процесами. Займайтеся медитацією. Відвідуйте богослужіння, допоможе і молитва. Щодня приймайте теплі ванни по 15 хвилин. Їжте продукти з вмістом вітамінів-антиоксидантів (редька з нерафінованою олією, хрін, чай з варенням смородиновим). Не хвилюйтеся через дрібниці. Якщо ви дратівливий людина, скористайтеся рекомендаціями психолога: - постарайтеся не залишатися зі своїми неприємностями наодинці. Поділіться з яких-небудь гарною людиною, тим, що мучить вас. Його зацікавленість, участь, щире співчуття полегшать ваш стан, - відверніться від своїх турбот. Турботи по будинку, роботі на час позбавлять вас від тривожних думок і переживань, - не впадайте в гнів. Зробіть паузу перед спалахом гніву. Вправи або фізична робота впораються з вашим гнівом, - можна і поступитися. Якщо ви будете вперто наполягати на своєму, ви будете схожі на примхливу дитину, не будьте примхливими. - Абсолютно у всьому не можна бути досконалістю. Можливості та таланти кожної людини обмежені, не потрібно пред'являти підвищених вимог.

І ЗАВЖДИ ЗАЛИШАЄМОСЯ ПОЗИТИВНИМИБаза даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка