Походження горючих копалин МетаДата конвертації14.02.2017
Розмір6,57 Kb.

Походження горючих копалин

Мета

План

Паливні корисні копалини

  • Паливні корисні копалини - це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин.

Класифікація корисних копалин

Історія відкриття корисних копалин

  • В Китаї вже в 1000 році до н.е. використовувалося вугілля для виплавки міді. Пізніше його почали спалювати для виробництва фарфорових виробів, кольорових металів, паперу, пороху. В Європі першими почали добувати вугілля жителі Британії.

Теорія органічного походження корисних копалин

  • Поклади утворюються із решток вимерлих рослин і тварин, що перетворились на суміші вуглеводів у товщі Землі під дією бактерій, високих тисків і t°.

Виникнення і розвиток теорії органічного походження

  • Ідея органічного походження нафти вперше була викладена Ломоносовим (1763 р.). Відомий ряд гіпотез органічного походження нафти.Всі вони базуються на тезах про органічний характер вихідного матеріалу.

Теорія мінерального походження корисних копалин

Виникнення і розвиток теорії мінерального походження

  • Теорію мінерального походження вперше висловив Д. Менделєєв. А на початку ХХ ст.. фр. Вч. П. Сабатьє змоделював описаний процес у лабораторії і добув суміш вуглеводнів, подібну до нафти.

Космічна гіпотеза Соколова про походження нафти і газу

  • Земна" нафта є продуктом перетворення первинних вуглеводнів космосу, що потрапили на Землю разом з іншими формами космічної матерії в епоху формування Землі й інших планет Сонячної системи.

Найбільші в світі родовища корисних копалин

Країни з найбільшими запасами нафти

Родовища природного газу і нафти в Україні

Корисні копалини в УкраїніБаза даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка