Порівняльна характеристика винагород на Олімпійських іграх давнього атлета та сучасного спортсменаСкачати 23,53 Kb.
Дата конвертації29.01.2017
Розмір23,53 Kb.

Презентація на тему: Порівняльна характеристика винагород на Олімпійських іграх давнього атлета та сучасного спортсмена

 • Підготував :
 • студент 11 групи
 • Ляшенко Василь Васильович

Олімпійські ігри

 • Олімпі́йські і́гри (грец. οἱ Ὀλυμπιακοί Ἀγῶνες) — міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету.
 • Олімпійський прапор із п'ятьма різнокольоровими кільцями
 • Види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.
 • Олімпійські ігри діляться на літні й зимові. Літні Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, в рік кратний чотирьом. Зимові Олімпійські ігри об'єднують зимові види спорту й відокремилися від літніх, починаючи з 1924 року. До середини 90-х літні й зимові Олімпійські ігри проводилися в один рік. Починаючи із зимової Олімпіади Ліллехаммера (Норвегія), зимові Олімпійські ігри проводяться через два роки після літніх.

Античні Олімпійські ігри проводилися в грецькій Олімпії з 8 століття до н. е. до 4 століття нашої ери. Барон П'єр де Кубертен заснував у 1894 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК). МОК з тих пір став керівним органом олімпійського руху, структура і дії якого визначаються Олімпійською хартією.

 • Античні Олімпійські ігри проводилися в грецькій Олімпії з 8 століття до н. е. до 4 століття нашої ери. Барон П'єр де Кубертен заснував у 1894 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК). МОК з тих пір став керівним органом олімпійського руху, структура і дії якого визначаються Олімпійською хартією.
 • Еволюція олімпійського руху в 20-му і 21-му століттях призвела до певних змін в Олімпійських іграх. Ці зміни включають, зокрема, створення зимових Ігор, Паралімпійських ігор для спортсменів із фізичними вадами, а також Юнацьких Олімпійських ігор для неповнолітніх спортсменів. МОК був змушений адаптуватися до економічних і політичних змін та технологічних реалій 20-го століття. В результаті, Олімпійські ігри змістилися від чисто любительського спорту, як це передбачалось Кубертеном, до участі професійних спортсменів. Зростання значення засобів масової інформації створило проблеми корпоративного спонсорства та комерціалізації Олімпійських ігор. Світові війни призвели до скасування Ігор у 1916, 1940 і 1944 роках. Бойкотування деякими країнами Ігор під час холодної війни призвело до обмеженої репрезентативності Ігор у 1980 і 1984 роках.

Олімпійські види спорту Олімпійські види спорту в давнину

 • Список олімпійських видів спорту спочатку складався всього з однієї дисципліни - бігу на коротку дистанцію - 1 стадію (190 метрів). Бігуни шикувалися на стартовій лінії на весь зріст, простягаючи праву руку вперед, і чекали сигналу судді (элланодика). Якщо ж хтось із атлетів випереджав стартовий сигнал (тобто мав місце фальстарт), він піддавався покаранню - суддя бив провинився спортсмена припасеної для цієї мети важкою палицею. Дещо пізніше з'явилися змагання в бігу на довгі дистанції - в 7 і 24 стадії, а також бігу в повному бойовому озброєнні і бігу за конем.
 • У 708 році до н.е. в програму Олімпійських ігор з'явилися метання списа (довжина дерев'яного списа дорівнювала зростання спортсмена) і боротьба. Переможцем оголошували борця, якому вдалося тричі повалити суперника на землю.

Сучасні Олімпійські види спорту

 • У програму Олімпійських ігор сучасності входять 33 види спорту, що включають 52 дисципліни.

Нагородження переможців Античних Олімпійських ігор

 • В античній Греції тільки грецькі атлети мали право брати участь у змаганнях,вхід на стадіон варварам та жінкам був заборонений.
 • Олімпійські нагороди отримують спортсмени, які показали найкращі результати у змаганнях, після довгої боротьби з гідними суперниками. Переможців ігор називались олімпіоніками.Одягнений у пурпур і увінчаний лавровим вінком олімпіонік, в'їжджав не через ворота, а через спеціально приготовлений пролом в міській стіні, який тут же замуровувався, щоб "олімпійська слава не покидала місто".Лавровий вінок був у Стародавній Греції символом перемоги.Він був зроблений з оливкової гілки,яку перев’язували пурпуровою стрічкою. Гілку для вінка зрізали золотим ножем зі священного дерева,що за легендою посадив сам Геракл.Вінчали вінком не тільки спортсменів, але і коней, забезпечили своєму господареві перемогу в змаганні колісниць. Однак не тільки лавровий вінок і прославлення були метою змагання. Саме слово "атлет" в перекладі з давньогрецької означає "змагається заради призів". Переможця возвеличували до національніх героїв близьких до богів. Нагороди, отримані у ті часи, були чималі. Крім скульптури, встановленої на честь переможця або в Олімпії біля святилища Зевса, або на батьківщині спортсмена, а то й обожнювання, атлету покладалась чимала на ті часи сума - 500 драхм. Крім того, він отримував цілий ряд політичних і економічних привілеїв (наприклад, звільнення від усіх видів повинностей) і до кінця своїх днів мав право щоденно безкоштовно пообідати в міському управлінні.Імена переможців та назви їхніх міст урочисто оголошували і влаштовували на їх честь бенкет. Героя урочисто зустрічали на батьківщині: складали жертву божеству міста, влаштовували бенкет і співали гімни на честь переможця. В Афінах його звільняли від податку та інших обтяжливих громадських обов'язків, йому давали найкраще місце в театрі тощо. У деяких містах Греції діти олімпіоніків теж користувалися привілеями.У греції проходили і інші популярні серед населення змагання ,що мали загальногрецький характер.До наших часів дійшли відомості про Немейські,Піфійські та Істимські ігри. Нагородами на цих змаганнях були:
 • Немейсткі ігри.Вінок із плюща або селери.
 • Піфійські ігри. Спочатку яблука а згодом -вінок із лаврових гілок.
 • Істмійські ігри.Вінок із соснових гілок.

Нагородження переможців сучасних Олімпійських ігор

 • Довгий час Олімпійські ігри вимагали строгого аматорського статусу спортсменів. Однак, під впливом реальностей сучасного життя, враховуючи те, що спорт високих досягнень вимагає максимальної віддачі і повної зайнятості. Починаючи з 1970-х років, МОК переклав рішення про допуск професіональних спортсменів на міжнародні федерації відповідних видів спорту. З 1992 року в Барселоні, кількість олімпійців обмежена певним числом. Для участі в Олімпіаді спортсмен чи команда повинні отримати олімпійську ліцензію. Правила відбору встановлюються окремими федераціями видів спорту.
 • Як і в Олімпійських іграх античності нагороди отримують спортсмени, які показали найкращі результати у змаганнях, після довгої боротьби з гідними суперниками.Існують винятки. Наприклад, гімнастка Олена Мухіна, яка за кілька днів до Олімпіади на одному з тренувань пошкодила шийний хребець, була удостоєна олімпійського ордена " за мужність. Причому вручав їй нагороду особисто президент МОК Хуан Антоніо Самаранч. А на III Олімпіаді (1904 р, Сент-Луїс, штат Міссурі) беззаперечними переможцями стали американські спортсмени внаслідок 
 • майже повної відсутності конкуренції - багато зарубіжних атлетів не мали достатньої суми грошей і не змогли взяти участь у змаганнях, віддавши пальму першості господарям Олімпіади.

Церемонія нагородження призерів та переможців сучасної олімпіади .

 • Змагання можна побачити не тільки будучи глядачем на стадіоні,а й спостерігати за цим видовищним дійством, дивившись пряму трансляцію по телевізору. Олімпійські ігри є найпрестижнішими змаганнями ,спортсмени нагороджуються дипломами та медалями : золотими за 1 місце,срібними за 2 ,і бронзовими за 3 ,а також цінними грошовими призами.Переможцям також дарують квіти і талісман(и) олімпійських ігор - м'яку іграшку яка є одним із символів змагань,які відображають культуру і традиції країн-господарів Олімпіад.Нагородження відбувається на п'єдесталі пошани,який нагадує сходи.Найбільш низькою ланкою п'єдесталу є 3 місце,яке розташовується ліворуч,трохи вище-2 місце,яке розташовується праворуч,і посередині та на найвищій ланці-переможець змагань.Під час нагородження спортсменів по черзі нагороджують,починаючи з 3 місця потім 2 і вкінці 1.В такому ж порядку називають і'мя олімпійців,які піднімаються на п'єдестал пошани,відповідно до свого місця. Після нагородження звучить гімн країни переможця та піднімається прапор країн призерів олімпіад . Олімпійці які перемогли прославляють не тільки честь країни , а і своє і'мя . Вони також можуть отримувати нагороди ,які виділяє країна ,олімпійський комітет,тощо. Нагороду може бути забрано,при використанні забороненого препарату,після його виявлення у допінг-пробі.
 • Існують також юнацькі Олімпійські ігри та паралімпійські ігри,які схожі за структурою.Нагородження переможців та призерів подібне до нагородження на Олімпійських іграх.

Українські переможці Олімпійських ігор.

 • Першою олімпійською чемпіонкою в історії виступів України окремою командою стала фігуристка Оксана Баюл, першим чемпіоном літніх Олімпійських ігор став борець греко-римського стилю В'ячеслав Олійник.
 • Загалом золоті медалі для України здобували 40 спортсменів: 17 чоловіків і 23 жінки (у тому числі п'ять на зимових Олімпійських іграх), з них одна спортсменка ставала чемпіонкою 4 рази, ще двоє (один спортсмен і одна спортсменка) — по два рази. Рустам Шаріпов двічі ставав олімпійським чемпіоном, представляючи різні країни: 1992 року він став чемпіоном як представник Об'єднаної команди, а 1996 — як представник України.
 • 14 спортсменів і спортсменок здобували медалі у складі команд (загалом чотири командних медалі).
 • Наймолодшою чемпіонкою на момент здобуття медалі стала фігуристка Оксана Баюл, яка виборола медаль у віці 16 років і 101 день, наймолодшими чемпіонками літніх Ігор стали Лілія Подкопаєва та Ольга Харлан (обидві здобули перші золоті медалі у віці 17 років і 345 днів), найстаршим олімпійським чемпіоном став , що здобув медаль у віці 35 років і 214 днів.
 • Наймолодшою чемпіонкою на сьогоднішній день є Наталія Довгодько (24 роки, 266 днів), найстаршим — В'ячеслав Олійник (49 років, 187 днів).

Висновок

 • Порівняльна характеристика винагород на Олімпійських іграх давнього атлета та сучасного спортсмена
 • Сучасні Олімпійські Ігри
 • Олімпійські Ігри давнини
 • Відмінне
 • Нагороди
 • Олімпійського чемпіона та призерів нагороджують дипломами та медалями.Переможцям також дарують квіти і талісман(и) олімпійських ігор - м'яку іграшку яка є одним із символів змагань,які відображають культуру і традиції країн-господарів Олімпіад.
 • Місце проведення
 • Кожна сучасна Олімпіада проводиться в різних великих містах світу.
 • В давнину Олімпійські Ігри завжди проводилися в Греції, в горах Олімпія.
 • Участники
 • Запрошуються спортсмени всіх націй
 • Ігри були відкриті тільки для громадян Греції і атлетів із середземноморських країн.
 • Жінки можуть виступати і отримують ті ж почесті, що і виграли чоловіки.
 • Жінкам було заборонено виступати.
 • Літні Олімпійські ігри.
 • Зимові Олімпійські Ігри, які були вперше проведені в 1924 році.
 • Літні Олімпійські ігри.
 • Зимових Олімпійських Ігор не було
 • Спільне
 • Вони також можуть отримувати нагороди ,які виділяє країна ,олімпійський комітет,тощо.
 •  атлету покладалась чимала на ті часи сума - 500 драхм.
 • Ігри проводяться кожні чотири роки.
 • Найпрестижніші спортивні змагання.
 • Спортсмени стають шанованими та назавжди вписують своє ім’я в історію Олімпійських ігор
 • Олімпіада-це одне з найбільш захоплюючих видович на землі.Спортсмени роками тренуються для того,щоб виступити на очах у всього світу і довести що він найкращий.І робить він це не заради грошей,а заради тієї насолоди яку відчуваеш після перемоги.А перемога на Олімпіаді це одне з найбільших спортивних досягнеть яке можно уявити!


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка