Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05 липня 2016 року смт Гусятин №208-од Про стан роботи щодоСкачати 83,88 Kb.
Дата конвертації26.01.2017
Розмір83,88 Kb.УКРАЇНА

ГУСЯТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

від 05 липня 2016 року смт Гусятин № 208-од


Про стан роботи щодо

соціально-правового

захисту дітей в районі
У районі проводиться відповідна робота щодо захисту прав та законних інтересів дітей, зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації кожною дитиною права на виховання в сім’ї, зокрема, в частині своєчасного виявлення і влаштування таких дітей до сімейних форм виховання, підвищення ефективності роботи державних органів та органів місцевого самоврядування із запобігання соціальному сирітству.

На обліку служби перебуває 43 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (4 дитини - сироти та 39- позбавлених батьківського піклування). З них 28 перебуває під опікою громадян, 6 - в інтернатних закладах (3- Міністерства освіти і науки, 1- Міністерства охорони здоров’я, 2-Міністерства соціальної політики), 5 - в прийомних сім’ях, 5 – в дитячих будинках сімейного типу. Має місце тенденція до зменшення кількості дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, в аналогічному періоді 2014 року їх кількість складала 55 осіб, а в 2015 році - 51 особа.

Протягом 2016 року 1 дитину – сироту влаштовано під опіку громадян.

Два рази на рік діти проходять обов΄язкове медичне обстеження. Заборгованості з виплати державних соціальних допомог дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та грошового забезпечення опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам- вихователям немає.

На даний час у будинку сімейного типу виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 з них перебувають на первинному обліку ССД Гусятинської РДА, 7 - діти шкільного віку.

У районі функціонує 2 прийомних сім’ї: в м.Копичинці на базі родини Легутко, яка взяла на виховання та спільне проживання 1 дитину,позбавлену батьківського піклування, та в с.Красне на базі родини Глядик, в якій виховуються 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Службою у справах дітей ведеться облік дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилося 16 років і які потребують покращення житлових умов. На даний час тільки у Красненській, Яблунівській, Саджівецькій сільських та у Копичинецькій міській радах створено соціальний квартирний облік, на якому перебуває 8 дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

З метою профілактики протиправних дій у дитячому середовищі службою у справах дітей спільно з іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях протягом січня-червня 2016 року проведено ряд державно-громадських операцій («Підліток. Зима. Канікули», «Діти вулиці. Вокзал», «Діти Тернопільщини проти насильства, бездоглядності за духовність та сімейну злагоду», «Літо») та 44 рейди, під час яких виявлено і надано соціально-правовий захист 13 дітям, які його потребували. Обстежено умови проживання 32 сімей, ініційовано притягнення до відповідальності 6 батьків, за ухиляння від виконання батьківських обов’язків, 3 дорослих особи притягнуто до відповідальності за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, зафіксовано 1 випадок продажу неповнолітньому алкогольних (тютюнових) виробів. Після проведеної профілактичної роботи з ними та батьками всіх дітей повернуто в сім’ї.

2 неповнолітніми особами вчинено 2 кримінальних правопорушень. З усіма порушниками проведено профілактичну роботу.

Отже, у 2016 році відбулося на 34 % зниження вчинення дітьми адміністративних правопорушень (13) у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (16).

В районі зареєстровано 1 випадок жорстокого поводження з дитиною. Службою у справах дітей вжито заходи щодо вилучення дитини з родини, тимчасового влаштування та подано в суд заяву про відібрання малолітньої у батька.

Виходячи з вищезазначеного, з метою поліпшення організації роботи з профілактики соціального сирітства, соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, створення належних умов для соціально - психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток:

1.Інформацію начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації СИРНИК І.В. про забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей в районі взяти до відома.

2.Службі у справах дітей райдержадміністрації:

1) забезпечити безумовне виконання прогнозованих показників влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян на усиновлення, під опіку, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу у 2016 році та наступні роки;

2) покращити роботу органу опіки та піклування з питань профілактики соціального сирітства, надання якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку виховної функції сім’ї, дітям, які залишилися без батьківського піклування, сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, сім’ям, в яких виховуються усиновлені, прийомні діти, діти-вихованці та діти, які перебувають під опікою, батьки яких є трудовими мігрантами, та дітьми-вихованцями центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей облдержадміністрації;

3) активізувати роботу координаційної ради суб’єктів профілактичної роботи щодо запобігання вчинення дітьми суспільно-небезпечних діянь, недопущення вчинення ними рецидивних злочинів, попередження шкідливих звичок серед дітей, їх захист від насильства та жорстокого поводження в сім’ях, своєчасне виявлення дітей, які виховуються у благополучних сім’ях, однак схильні до вчинення протиправних дій.

3.Фінансовому управлінню райдержадміністрації при перегляді районного бюджету 2016 року виділити кошти на придбання для будинку сімейного типу автотранспортного засобу.

4.Службі у справах дітей, відділам освіти, культури та туризму, секторам у справах сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я,цивільного захисту населення, управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Гусятинським відділенням поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області:

1) забезпечити виконання вимог законодавства щодо соціального захисту дітей, насамперед, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації державної політики щодо права таких дітей на сімейне виховання, вирішення питання щодо забезпечення захисту їх особистих, майнових і житлових прав, права дітей на освіту, охорону життя та здоров’я, оздоровлення, доступу до високоякісних медичних послуг, попередження інвалідності серед них, надання належної амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям з особливими потребами, охоплення їх медико-соціальною реабілітацією, інклюзивною освітою, проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку, організації медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей у навчальних закладах, їх харчуванням із додержанням встановлених нормативів, якості та безпечності харчових продуктів, формування здорового способу життя;

2) постійно інформувати громадськість про права дітей, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків- вихователів, запобігання жорстокості та насильства в сім’ї, профілактики правопорушень та злочинності у дитячому середовищі, пропагування позитивного досвіду сімейного виховання, популяризації здорового способу життя;

3) проведення обласних державно-громадських операцій та рейдів щодо профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, запобігання дитячій бездоглядності та протидії рецидивній злочинності. Своєчасно виявляти дітей, які виховуються у благополучних сім’ях, однак схильні до вчинення протиправних дій, раннього виявлення сімей, які входять до групи ризику, опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, якісних соціальних послуг, попередження вилучення дитини з сім’ї, виявлення і вилучення з громадських місць та об’єктів транспорту дітей з неблагополучних сімей, які зазнали фізичного чи іншого насильства з боку дорослих, бродяжать і жебракують, при цьому особливу увагу звертати на заборону продажу дітям алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.

4) проводити обстеження умов проживання сімей з дітьми, які прибули з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО, сімей учасників АТО.

5. Рекомендувати органам місцевого самоврядування:

1) своєчасно надавати об’єктивні статистичні дані щодо дітей кризових категорій;

2)постійно розглядати на засіданнях виконавчих комітетів питання соціально-правового захисту дітей, профілактики правопорушень, злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх;

3)покращити роботу із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, соціальними сиротами, родинами переселенців, родинами учасників АТО;

4)сприяти покращенню житлових умов дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

6.Виконавцям цього розпорядження про проведену роботу інформувати районну державну адміністрацію щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.

7.Службі у справах дітей райдерждміністрації забезпечити координацію роботи та узагальнення матеріалів і про стан виконання розпорядження інформувати службу у справах дітей обласної державної адміністрації щокварталу до 12 числа місяця, що настає за звітним періодом.

8.Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації від 26 червня 2015 року №206 «Про забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей в районі”.

9.Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації ГАЛЯБАРДУ Н.В.


Голова районної

державної адміністрації В.С.БАТІГ


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка