Сім'я - це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро. Василь Олександрович Сухомлинський.
Сім'я - це спорідненість не тільки по крові. Із серіалу "Легенда про Шукача«.
Сім'я - це візерунчаста павутина. Неможливо торкнути одну її нитку, не викликавши при цьому вібрації всіх інших. Неможливо зрозуміти частинку без розуміння цілого ... Діана Сеттерфілд "Тринадцята казка«
Сім'я - це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека всього великого людського суспільства. Фелікс Адлер
Функції сім’ї
Відновлююча (народження і виховання дітей, створення душевного комфорту усіх членів сім’ї);
Виховна (відповідальність за виховання членів сім’ї);
Підтримка розвитку особистості;
Культуротворча (розвиток культури поведінки усіх членів сім’ї);
Економічна (вміти розпоряджатися фінансами);
Профілактика негативізму (позитивний вплив);
Функція щастя (феліцитологічна);
Функція батьківства (народити, виховати, турбуватися про дитину).
Це шкідливі звички - вживання алкоголю, тютюну, наркотиків;
Це відсутність спілкування й загальних інтересів у членів сім'ї, коли співіснування зводиться до спільних дітей та бюджету.
Це загроза розлучення, коли двоє не можуть, а то й просто не хочуть шукати спільну мову;
Це порушення подружньої вірності, коли хтось із двох вважає хвилинний потяг важливішим від урочистої шлюбної клятви;
Це небажані діти, які перетворюються на тягар для батьків, а виховання - на змушену данину непотрібній маленькій людині;
Занепад духовності та моралі;
Насильство (фізичне і моральне);
Вплив масової культури;
Одностатеве співжиття.
Місце Бога і сім’ї
Роль Бога в сім'ї є центральною роллю ! Це очевидно з того , що сталося з родиною , коли Адам і Єва відкинули Бога. Відразу ж після розриву заповіту з Богом через куштування забороненого плоду особистість , сім'я і світ були схильні до руйнування .
Вірність шлюбного завіту або ж щастя сімейних відносин грунтується на вірності заповіту з Богом . Як тільки Адам і Єва порушили завіт відданих відносин з Богом їх шлюбний завіт почав тріщати по швах. І це очевидно з того , що вони відразу ж почали соромитися одне одного і звалювати вину один на одного.
Таким чином , щоб люди могли практикувати благословенний шлюбний заповіт їм необхідно вступити в Новий Завіт з Богом. Їм необхідно помиритися з Богом.Якщо сім'я нехтує Богом , то вона ніколи не зможе мати благословенні , задуману Богом відносини
Cім'я і релігія перебувають між собою в такого тісного зв'язку, що сім'я повинна розглядатися як "природний" релігійний осередок, як первинний соціальний носій релігії і як релігійне по своїй суті соціальне утворення.
Організація життя дитини в сім'ї: режим, обов’язки, вимоги, участь дітей в домашній роботі, піклування про навчальну діяльність школяра;
Найважливіше і найважче у ставленні до дітей – знайти міру, щоб ніжність не перетворилася в пестощі, розумні вимоги – у суворий педантизм, щоб турбота про комфорт не сформувала в дітей споживацькі погляди.
НІ
Ідеальна сім’я: міф чи реальність?
Любов мабуть найважливіша для сщастя в сім"ї. Але не варто виробляти загальних канонів щасливої сім"ї: є різні типи людей, різні традиції і вдачі, і те, що підходить одним, не завжди підходить іншим. Кожен чекає від свого шлюбу щось для себе. Буває людині чомусь почуття "любов" виявилося недоступним, і це не обов"язково, що вона буде не щасливою і духовно обмеженою у своєму житті. І таких прикладів в житті знайдеться чимало. Можливо, що люди, що поженилися по розуму чи з розрахунку, більш уживуться разом, і менш будуть придиратись один до одного. Думаю, щаслива сім"я та, де немає ЕГОЇСТІВ. Коли твоє стає моїм, а моє твоїм. Єдине, що, напевно, є свідомо нещасливою сім"єю – це сім"я де є насильство(але це інша тема).
Сім’я. Сім’я не має визначення, бо щастя не розуміють словами, а відчувають душею. Тому сім’я – це щастя.
Як його будувати? Не треба будувати, бо Любов не будують, а знову ж таки відчувають. Тому треба Любити.
Любов довго терпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, все зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить. Любов ніколи не перестає, хоча і пророцтва припиняться, і мови замовкнуть, і знання скасується. (1Кор. 13:4-8)