Суду міста Києва, кандидат юридичних наук перелік кодів станів платників податківСкачати 25,38 Kb.
Дата конвертації26.12.2016
Розмір25,38 Kb.

ПРИСВОЄННЯ ОРГАНАМИ ДФС 8 і 9 СТАНІВ ПЛАТНИКУ ПОДАТКІВ. НАСЛІДКИ І СПОСОБИ ЗАХИСТУ

ПАЩЕНКО

Костянтин Сергійович

суддя Окружного адміністративного

Суду міста Києва,

кандидат юридичних наук

ПЕРЕЛІК КОДІВ СТАНІВ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Kод    Стан платника податків 0    Платник податків за основним місцем обліку 3    Прийнято рішення про припинення (розпочато ліквідаційну процедуру) 4    Порушено провадження у справі про банкрутство 5    Порушено провадження у справі про припинення (ліквідацію) 6    Включений до ЄДР з відміткою, що Свідоцтво недійсне 7    У ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей 8    У ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням 9    Направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням 11    Припинено, але не знято з обліку (карточки особових рахунків не пусті) 12    Припинено, але не знято з обліку (карточки особових рахунків пусті, але не закриті) 13    Триває процедура санації підприємства 14    Визнано банкрутом 15    Перейшов до іншої ДПІ 16    Припинено, ліквідовано 17    Платник податків за не основним місцем обліку 18    Триває процедура припинення (надана довідка про відсутність заборгованості) 19    Триває процедура припинення (довідка про відсутність заборгованості не дійсна) 20    Потенційний платник (відомості з Єдиного державного реєстру) 21    Ліквідаційна процедура за рішенням (постановою) суду 22    Знято з обліку за основним місцем обліку 24    Первинна профспілка, що не має звільнених членів  25    Умовний платник 26    Бюджетна організація  27    Знято з обліку за неосновним місцем обліку 28    Триває процедура припинення (направлені заперечення органу ДПС 30    У стані переходу до іншої ДПІ 31    Триває спрощена процедура припинення 36    Основний платник до кінця року 37    Не є платником податку 50    У стані переходу з іншої ДПІ 56    Платник з наступного року

9 стан - одна з найпоширеніших причин блокування можливості подати податкову звітність і зареєструвати податкові накладні в електронному вигляді

 • Код 9 у переліках станів платників податків, що наводяться податківцями, означає, що платникові податків надіслано повідомлення про відсутність за місцезнаходженням.
 • Міндоходів у листі від 03.04.2014 р. №6161/5/99-99-18-03-01-16 роз'яснено, що відмова в реєстрації податкових накладних в ЄРПН пов'язана з вимогами нормативно-правових актів, що регламентують порядок ведення ЄРПН. Проте в самому п. 9 Порядку №1246 такої причини, як присвоєння платникові податків стану 9, немає. Судячи з усього, податківці вважають, що наявність такого стану суперечить п. 201.1 ПКУ, адже серед обов'язкових реквізитів податкової накладної є місцезнаходження платника податків, яке в цьому випадку, на думку податківців, не підтверджене, а отже, платник податків спотворює дані в податковій накладній, надісланій для реєстрації. Аналогічний обов'язковий реквізит податкової декларації зазначений і в п. 48.3 ПКУ, тому з тієї самої причини органи ДФСУ відмовляють платникові податків у праві подати і податкову декларацію з такими «непідтвердженими» даними.

Наслідки присвоєння платнику податків 9 стану

 • Направлення до відповідного держреєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за ф. № 18-ОПП для вжиття заходів, передбачених частиною дванадцятою ст. 19 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».
 • Розірвання органом ДФС договору на прийняття податкової звітності в електронному вигляді, в звязку з чим платник податків втрачає можливість подання декларацій з ПДВ, а також реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
 • Держреєстратор зобов’язаний надіслати поштовим відправленням протягом 5 робочих днів з дати надходження повідомлення органу ДФС юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання держреєстратору реєстраційної картки. Якщо держреєстратору повернуто поштове відправлення, останій вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
 • Держреєстратор передає відповідні дані в електронному вигляді органу ДФС, після чого останнім платнику податків присвоюється стан 8  «У ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням».

ЗАХИСТ. Як виправити ситуацію?

 • Підтвердження місцезнаходження шляхом подання держреєстратору реєстраційної картки за формою 6 «реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», в результаті чого останній внесе зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців.
 • Отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців з відомостями щодо підтвердження інформації про місцезнаходження юридичної особи і подання даного витягу до відповідного органу ДФСУ, на підставі чого останній має скасувати стан 9.

СУДОВА ПРАКТИКА

СУДОВИЙ ЗАХИСТ. Правильне формулювання предмету спору

 • Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у … районі ГУ ДФС у м. Києві щодо розірвання в односторонньому порядку договору про визнання електронних документів.
 • Зобов’язати Державну податкову інспекцію у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві виконувати умови договору від <дата> №… про визнання електронних документів, укладеного з ТОВ “...”, до моменту його припинення.
 • Визнати протиправною відмову Державної податкової інспекції у … районі ГУ ДФС у м. Києві в укладанні договору про визнання електронних документів.
 • Визнати протиправними дій Державної податкової інспекції у … районі ГУ ДФС у м. Києві щодо не визнання податкової декларації (відмові в прийнятті податкової декларації) і зобов’язати визнати податкову декларацію такою, що подана позивачем <дата>.
 • Визнати протиправними дій Державної податкової інспекції у … районі ГУ ДФС у м. Києві щодо відмови у реєстрації податкових накладних та зобов’язання зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні.

СУДОВИЙ ЗАХИСТ. Правильне формулювання предмету спору

 • Зобов’язати Державну податкову інспекцію у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві визнати податковою звітністю та зареєструвати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за <дата> з додатками.
 • Зобов’язати Державну податкову інспекцію у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві приймати засобами електронного зв’язку, визнавати податковою звітністю та реєструвати податкові накладні ТОВ “...”, направлені засобами електронного зв’язку у Єдиному реєстрі податкових накладних.
 • Зобов’язати Державну податкову інспекцію у … районі ГУ Міндоходів у м. Києві прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від <дата> №.., складену на підставі договору поставки від <дата> №…, та податкову накладну від <дата> №…, складену на підставі договору надання послуг від <дата> №… .

СУДОВИЙ ЗАХИСТ. Доказова база

 • Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців з відомостями щодо підтвердження інформації про місцезнаходження юридичної особи.
 • Перша квитанція як доказ передачі відповідним контролюючим органам податкової декларації з ПДВ чи податкових накладних.
 • Рішення суду, що має преюдиційне значення для даної справи (оскарження дій держреєстратора щодо внесення запису до ЄДР, оскарження дій органу ДФС щодо розірвання в односторонньому порядку чи невиконання договору про визнання електронних документів).

8 стан – найпоширеніша причина анулювання свідоцтва платника ПДВ

 • Отримання від державного реєстратора відомостей щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу стосовно кожного такого платника податку є підставою для підготовки проекту рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. 

ЗАХИСТ. Як виправити ситуацію?

 • Підтвердження місцезнаходження шляхом подання держреєстратору реєстраційної картки за формою 6 «реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», в результаті чого останній внесе зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців.
 • Отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців з відомостями щодо підтвердження інформації про місцезнаходження юридичної особи і подання даного витягу до відповідного органу ДФСУ, на підставі чого останній має скасувати стан 8.

Наслідки присвоєння платнику податків 8 стану

 • Анулювання органом ДФС реєстрації платника ПДВ та виключення з реєстру платників ПДВ, в зв’язку з чим виписані контрагентам податкові накладні не дають право на податковий кредит.
 • Позбавлення права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
 • Складання органом ДФС акту про неможливість проведення зустрічної звірки/перевірки з висновками про нереальність господарських операцій з контрагентами-покупцями та контрагентами-постачальниками.
 • Внесення органом ДФС відповідних даних до автоматизованих інформаційних систем.

СУДОВА ПРАКТИКА

СУДОВИЙ ЗАХИСТ. Правильне формулювання предмету спору

 • Визнати незаконною реєстраційну дію, вчинену <дата> державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців … району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві.
 • Визнати протиправними дії державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців … району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві щодо внесення <дата> до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису №… про відсутність юридичної особи – ТОВ ... (код ЄДРПОУ …) за місцезнаходженням.
 • Скасувати запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відсутності ТОВ … за адресою, внесеного <дата> державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців … району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві за №…
 • Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у … районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ …
 • Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у … районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві від <дата> №… про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ“...”.
 • Зобов’язати Державну податкову інспекцію у … районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві вчинити дії щодо внесення до Реєстру платників податку на додану вартість відповідних змін щодо скасування анулювання реєстрації ТОВ “...” та запису про реєстрацію ТОВ “...” як платника податку на додану вартість.
 • Скасувати рішення органу ДФС №… про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість, прийнятого <дата> органом ДФС.

СУДОВИЙ ЗАХИСТ. Доказова база

 • Підтвердження місцезнаходження:
 • договір оренди чи інший правовстановлюючий документ
 • підтвердження оплати оренди, відповідних податків
 • рахунки на комунальні послуги
 • договір про надання послуг зв’язку з доставки пошти
 • показання свідків
 • Рішення суду, що має преюдиційне значення для даної справи (оскарження дій держреєстратора щодо внесення запису до ЄДР).

ЗАХИСТ. Превентивні дії

 • По-перше, уникати адрес «масової реєстрації», перелік яких Ви можете перевірити на офіційному сайті ДПА України.
 • По-друге, отримувати і читати будь-яку пошту, що надходить від держорганів і вчасно реагувати на повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки.
 • По-третє, платникові податків слід подавати реєстраційну картку за формою 6 регулярно, в терміни, встановлені ч. 11 ст. 19 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців».

ДЯКУЮ ЗА АКТИВНУ УЧАСТЬ!

ПАЩЕНКО

Костянтин Сергійович

суддя Окружного адміністративного суду міста Києва

(067) 235 5944

pks@bigmir.net

Сайт суду: http://oask.gov.ua/База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка