Тема. Світ юридичних професій Підготувала учитель історії та правознавства Буківського нвк покропивна Тетяна МиколаївнаДата конвертації30.03.2017
Розмір5,72 Kb.

Тема. Світ юридичних професій

Підготувала учитель історії та правознавства Буківського НВК Покропивна Тетяна Миколаївна

Мета:

Судове засідання

Основні юридичні професії

  • Суддя
  • Слідчий
  • Прокурор
  • Нотаріус
  • Юрисконсульт
  • Адвокат
  • юрист

Людина яка здобула юридичну професію може працювати в: - суді; - прокуратурі; - міліції; - нотаріальній конторі; - податковій службі; - юстиції; - ДоРАЦС; - юрисконсультом; - адвокатом та ін.

Нотаріус - законодавчо уповноважена особа, в компетенцію якої входить вчинення нотаріальних дій.

Суддя державний посадовець, представник судової влади, який здійснює правосуддя та виносить рішення в судовій справі.  

Прокурор

(лат. procurare - керувати, відати чим-небудь, піклуватися) - головний законний представник звинувачення в країнах цивільного права з системою слідства або в країнах загального права, які взяли змагальну систему. Звинувачення - сторона, яка відповідає за виклад доказів проти особи, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення.


Адвокат

(лат. advocatus - від advoco - запрошую) - обличчя, професією якого є надання юридичної допомоги фізичним особам (громадянам, особам без громадянства) та юридичним особам (організаціям), у тому числі захист їхніх інтересів і прав у суді.Юрист

(від лат. jus - право) (нім. Jurist, англ. Jurist) - Спеціаліст з правознавства, юридичних наук; практичний діяч у галузі праваСлідчий - у кримінально-процесуальному праві - посадова особа, уповноважена здійснювати попереднє слідство у кримінальній справі, а також інші повноваження, передбачені кримінально-процесуальним законодавством.

Юрисконсульт

(лат. juris-consultus - правознавець) - штатний працівник організації (юридичної особи), що забезпечує дотримання законодавства, як організацією, так і по відношенню до організації з боку інших учасників правовідносин.


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка