Уроку: сюрреалізм сальвадора далі. Тема уроку: сюрреалізм сальвадора далі. Композиція «тремтіння білокорої берізки»Скачати 17,63 Kb.
Дата конвертації29.01.2017
Розмір17,63 Kb.

Тема уроку: СЮРРЕАЛІЗМ САЛЬВАДОРА ДАЛІ.

  • Тема уроку: СЮРРЕАЛІЗМ САЛЬВАДОРА ДАЛІ.
  • КОМПОЗИЦІЯ «ТРЕМТІННЯ БІЛОКОРОЇ БЕРІЗКИ»

Мета проекту: розкрити особливості напрямку у творчості сальвадора далі

Завдання проекту: - визначити риси сюреалізму - пізнати творчу спадчину сальвадора далі; - виконати практичну роботу

Актуальність проекту: - підвищення інтересу до предмету мистецтвознавство; - виховання духовної культури, вміння пізнати красу у буденному житті; - розвиток естетичного смаку.

Сальвадор Далі народився 11 травня 1904 року в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпи Доменеч. Дитинство Далі пройшло в Каталонії, на північному сході Іспанії. Ще у ранньому дитинстві, судячи з поведінки і пристрастей маленького Сальвадора, можна було відзначити його нестримну енергію та ексцентричність характеру.

Талант Сальвадора до живопису проявився у досить юному віці. У чотири роки він, з дивними для такої маленької дитини стараннями, намагався малювати. Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було 6 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійними фарбами. Талант генія рвався назовні. Далі цілими днями просиджував у маленькій, спеціально виділеній йому кімнаті, малюючи картини. У містечку Фігерасі Далі брав уроки малюнка у професора Жоана Нуньєса. Серед улюблених картин молодого Далі була композиція французького художника Міллє «Анжелюс», вечірня молитва про померлих

Особисте життя Сальвадора Далі до 1929 року не мало яскравих моментів, Але саме у 1929 році Далі закохався в жінку — Олену Дьякову або Галу. У той час вона була дружиною письменника Поля Елюара, але стосунки її з чоловіком на той час вже були прох8олодними. Саме ця жінка на все життя, що залишилося, стала музою, натхненням генія Далі  

  Гала - унікальна жінка в історії світового мистецтва. Їй вдалося побувати музою для багатьох талантів і геніїв, але серце її належало тільки двом - Полю Елюару і Сальвадору Далі. Гала народилася 7 вересня 1894 року в Росії Будучи не найвродливішою жінкою на планеті, чоловіків вона закохувала в себе до нестями. Підтвердженням цього є десятки картин Сальвадора Далі з її зображенням. На них вона виступає в ролі святої, Мадонни, духів і у різноманітних образах. Цікаво, що остаточно Галу Сальвадор «отримав» тільки коли намалював портрет Поля Елюара і подарував його поетові  

  На початку 20-х років Далі захоплювався роботами футуристів, але все-таки був сповнений рішучості створити власний стиль у живописі. У цей час у нього з'явилися нові друзі і знайомі. Серед них були такі видатні і талановиті люди, як поет Федеріко Гарсіа Лорка і Луїс Бюнюель. Екстравагантний вигляд художника дивував і шокував пересічних мадридців. Це приводило самого юнака в невимовний захват. У 1921 році помирає мати Далі. Репродукція картини Сальвадора Далі «Відкриття Америки Христофором Колумбом»

  Сальвадор Далі був не лише геніальним художником, а й винахідником. Багато його винаходів втілені, хоча, на перший погляд, задум здавався абсолютно божевільним. Далі писав: «Усе винайдене мною втілене в життя — але не мною і настільки бездарно, що годі й казати».   Ось деякі з винаходів: Спектральні окуляри-калейдоскоп, що змінюють реальне зображення. Це Далі придумав їх для автотуристів у разі, якщо пейзаж наводить нудьгу. Туфлі на ресорах, щоб насолоджуватися ходінням. Грим, що приховує тіні. Далі дійсно з ним експериментував, ретельно вивчаючи склад, яким користуються японські гейші. Фотомаски для репортерів.


У творчості, як і в житті, Далі дозволяв собі все. Разом з Луїсом Бунюелем, знаменитим режисером-сюрреалістом, Далі зняв фільм «Андалузький пес». Найвідомішу сцену фільму, де людське око розрізається бритвою, досі неможливо дивитися без здригання. І той самий Далі створив чудовий світ, де море можна підняти як покривало, де плин часу отримує буквальне втілення. А губи красуні Мері Вест розростаються до розмірів дивана.

Сальвадор Далі у своїх картинах дивовижно переосмислював усе, на чому погляд обивателя просто не зупинився. Він поєднував те, що не поєднується. Вільгельм Тель, Ленін, Гітлер і власна дружина були для нього джерелами натхнення.


ЦІКАВІ ФАКТИ

  • ЦІКАВІ ФАКТИ
  •  
  • * На честь Сальвадора Далі названий кратер на Меркурії.
  •  

  • * Дизайн "Чупа-Чупс" (1961)
  • Енріке Бернат (засновник компанії "Чупа-Чупс") назвав свою карамель «чупс», і спочатку у неї було тільки сім смаків: полуниця, лимон, м'ята, апельсин, шоколад, кава з вершками і полуниця з вершками. Популярність «чупс» росла, збільшувалася кількість випущеної карамелі, з'являлися нові смаки. Карамель вже не могла залишатися в початковій скромній обгортці, потрібно було придумати щось оригінальне, щоб «Чупс» дізнавалися все.
  • * У 2003 році компанією «Уолт Дісней» був випущений мультиплікаційний фільм «Destino». Розробка фільму розпочалася зі співробітництва Далі з американським мультиплікатором Уолтом Діснеєм ще в 1945 році, але була відкладена унаслідок фінансових проблем компанії.

.

Лікарі підозрювали у Далі хворобу Паркінсона. Ця хвороба колись

стала смертельною для його батька. 10 червня 1982 року померла Гала.

Хоча їхні стосунки не можна було назвати близькими, Далі сприйняв її

смерть як жахливий удар. У кінці 1983 року його настрій, як здавалося,

трохи покращився. Він почав іноді прогулюватися по садку, писати

картини. Але це тривало, на жаль, не довго. Старість брала верх над

геніальним розумом. 30 серпня 1984 року в будинку Далі сталася пожежа.

Опіки на тілі художника займали 18% шкіри. У лютому 1985 року стан Далі

дещо покращився і він зміг дати інтерв'ю найбільшій іспанській газеті

"Паїс".

Але в листопаді 1988 року Далі поклали в клініку з діагнозом "серцева

недостатність". Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року.

Його тіло забальзамували, на його прохання, і протягом тижня він лежав у

музеї в Фігуерасі. Тисячі людей приїхали, щоб попрощатися з великим

генієм.

Сальвадора Далі поховали в центрі музею його імені під нічим не

позначеною плитою. Життя цієї людини було яскравим і геніальним.

Сальвадора Далі можна сміливо назвати неповторним найбільшим генієм

сюрреалізму ХХ століття!

Спокушання святого Антонія . А це картина не тему «Святий Антоній монах відлюдник, після того як усамітнився в пустелі бореться з химерними диявольськими спокусами.

«

Постійність пам’яті» – одна з найвідоміших робіт художника. Годинники символізують викривлене відчуття часу, яке властиве людям. І таки так, точно викривлене, хіба ні – в компанії з файною дівчиною година проходить як хвилина, а в кабінеті начальника «на коврі», хвилина може тягнутись немов година.

   Галатея зі сферами (інші назви: Галатея сфер) — картина Сальвадора Далі, написана у 1952 році. Зберігається у колекції Театру-музею Далі у Фігерасі. Одна з найяскравіших робіт ядерно-містичного періоду. Це плід пристрасті Далі до науки й теорії атомного розпаду. Обличчя Гала формується з преривчастого, фрагментованого середовища, заповненого сферами, котрі на осі симетрії живописного полотна набувають дивного тривимірного вигляду й перспективи. Цей портрет — найкрасномовніший акт преклоніння перед обличчям Гала, і Далі хотів його бачити у своєму Театрі-музею в залі «Палац вітру», на мольберті, що колись належав Менсон'є — в Театрі-музею є дві роботи цього художника, що входили до особистої колекції Далі.  

«Тайна вечеря» була створена у 1955 році під час перебування Далі у Порт Льїгаті. У роботі на великим полотном Далі допомагав театральний художник Ісідор Беа, асистент Далі з 1955 року протягом 30 років. Для полегшення роботи в майстерні був встановлений пристрій, за допомогою якого полотно підіймалось і опускалось у спеціальний проріз в підлозі.

«Королівське серце» «Королівське серце» — ювелірна робота іспанського художника Сальвадора Далі, створена у 1953 році. Знаходиться в Театрі-музеї Сальвадора Далі, Фігерас (Іспанія). До 1999 року ювелірна робота входила до приватної колекції Оуена Четема, доки не була викуплена фондом Гала-Сальвадор Далі. У теперішній час «Королівське серце» є найяскравішим предметом колекції фонду.  

До картини Лебеді, які відображаються у слонах   «Лебеді, які відображаються у слонах» — картина Сальвадора Далі, написана у 1937 році. Зберігається у приватній колекції.   Образи-галюцинації, породжені «параноїдально-критичним методом» Далі, поділяються на два основних типи: самостійний образ, який змінюється відповідно до таємничих законів зорового сприйняття, такі як «Великий параноїк»; і групи з двох або більше несхожих один на одного об'єктів, в яких художник виявляє несподівану подібність, наприклад, між дзвоном і фігурою стрибаючої дівчинки в «Околиця параноїдально-критичного міста».База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка