Міжпредметні зв’язки є дидактичною умовою і засобами глибокого і всебічного засвоєння наук у школі.
П. Л. Капіца
математика
географія
інформатика
біологія
хімія
фізика
Природничо-
математичний
цикл
Тема уроку: Випаровування й конденсація
Мета: сформувати в учнів знання особливостей фізичних процесів переходу речовини з одного стану в інший, розвивати в учнів уміння спостерігати, аналізувати фізичні і біологічні явища, робити висновки. Показати єдність законів фізики і біології. Продовжити формування в учнів наукового світогляду.
Тип уроку – урок вивчення нового матеріалу, інтегрований урок (фізика, біологія)
Обладнання: набір рідин (спирт, олія, вода), термометр, відкритий рідинний манометр, колба скляна, склянка, шматок тканини, хустинка, штатив.
Фізика й біологія - це не лише предмети, а й цікавий світ навколо нас
Мета:з’ясувати фізичні аспекти засобів повітроплавання та водного транспорту; формувати уявлення про цілісну картину світу; удосконалювати вміння спостерігати явища та аналізувати результати спостережень; розв’язувати якісні та розрахункові задачі; навички спілкування; уміння здобувати інформацію з різних джерел: Інтернету, художньої та довідкової літератури; розвивати навички самостійно оволодівати знаннями, осмислювати інформацію; розвивати інтерес до фізики та географії; повагу до історії та культури інших народів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, інтегрований урок (фізика, географія).
4300 морських миль (близько 8000 км) пропливли на плоту з дев'яти колод Тур Хейєрдал і його друзі в 1947 році.
Уільям Уілліс двічі: у віці 60 і 70 років, вирушав у подорож, щоб перепливти Тихий океан, а в 75 років кинув виклик бурхливій Атлантиці
Характеристики суден
Ватерлінія;
Водотоннажність;
Вантажопідйомність;
Титанік:
Довжина – 268 м,
Водотонажність– 66 тис. тонн,
Обчисліть справжню водотоннажність “Титаніка” - ?
Екологічні проблеми, пов’язані з водним транспортом:
розлита нафта
Повітроплавання
Ми живемо на дні повітряного океану
Торрічеллі
1783 р.Брати Монголф’є (Жозеф-Мішель (1740—1810) та Жак-Етьєнн (1745—1799))
В яких художніх творах розповідається про повітроплавання?
Покажіть на карті де відбувалися ці подорожі.
Які недоліки повітряного транспорту?
Чи використовуються сьогодні дирижаблі й повітряні кулі?
Кам’янецький Ікар.
Тема уроку: “Горіння палива. Зміна внутрішньої енергії при згорянні палива” Мета уроку: поглибити знання учнів про внутрішню енергію палива. Забезпечити знання фізичної величини – питомої теплоти згоряння палива. Вдосконалювати на конкретних прикладах знання учнів про закон збереження енергії як один з найважливіших законів природи. Ознайомити учнів з питаннями, пов’язаними з роллю палива в економіці і балансі країн світу. Тип уроку – інтегрований (фізика, хімія), урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: тести, таблиця з наведеною питомою теплотою згоряння деяких видів палива. Упаковка з-під харчових продуктів. Пробірка з льодом; термометр, свічка, сірники, колба
Мета: активізувати пізнавальні властивості учнів; сформувати в них знання про явища капілярності та змочування; викликати інтерес та зацікавленість до вивчення предмета; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; формувати вміння і навички експериментувати, проводити досліди.
Тип уроку – інтегрований (фізика, біологія, трудове навчання), урок-семінар, урок узагальнення знань і навичок учнів.
Мета: показати практичне застосування законів термодинаміки на прикладі використання та ролі теплових двигунів у народному господарстві; розкрити проблеми, пов’язані з їх використанням. Формувати вміння працювати в нестандартних ситуаціях, працювати з додатковою та довідковою літературою, робити висновки.
Тип уроку – інтегрований (фізика, трудове навчання)