Велика Вітчизняна війна Удар німців був несподіваним для Червоної армії, хоча розвідка заздалегіть інформувала про підготовку воєнних дійСкачати 20,51 Kb.
Дата конвертації30.03.2017
Розмір20,51 Kb.

Велика Вітчизняна війна

Удар німців був несподіваним для Червоної армії, хоча розвідка заздалегіть інформувала про підготовку воєнних дій.

 • Удар німців був несподіваним для Червоної армії, хоча розвідка заздалегіть інформувала про підготовку воєнних дій.
 • Але Й.Сталін і слухати про це не хотів, обзиваючи резидентів дезінформаторами.
 • До штабу Київського особливого округу він надійшов 22 червня о 2-й годині 30 хвилин, тобто за годину до нападу німців.

Напад Німеччини на СРСР

Та́нкова би́тва під Ду́бном (відома також як битва під Бродами, битва за Дубно—Луцьк—Броди, 23—29 червня 1941) — найбільша танкова битва початкового етапу німецько-радянської війни та одна з найбільших танкових битв Другої світової війни, що відбулася в червні 1941 року. У битві з обох сторін взяло участь понад 3200 танків — близько 2500 радянських і близько 800 німецьких.

Танкова битва на лінії Луцьк-Броди-Рівне-ДубноПричини поразки Червоної армії на початковому етапі війни

Оборона Києва

 • Битва за Київ (1941) — великомасштабна битва Червоної Армії та Вермахту в липні-вересні 1941 року. Битва за Київ була частиною наступального плану Барбароса, в радянській військовій історії отримала назву Київської оборонної операції.

Оборона Одеси

 • Оборона Одеси (5 серпня — 16 жовтня 1941) — оборонна операція військ Окремої Приморської армії і Чорноморського флоту в роки Другої світової війни з метою утримання міста Одеса від німецько-румунських військ. 72-денна оборона міста завершилася евакуацією радянських військ.

Оборона Севастополя

 • Оборона Севастополя (30 жовтня 1941 — 4 липня 1942) — бойові дії між німецько-румунськими та радянськими військами за місто Севастополь під час Другої світової війни . Під Севастополем німці втратили близько 300 тис. вояків.

22 липня 1942 р. німецькі війська захопили останнє українське місто Свердловськ Ворошиловградської ( нині Луганської) області. Отже, вся територія України опинилась під окупацією Німеччини та її союзників.

 • 22 липня 1942 р. німецькі війська захопили останнє українське місто Свердловськ Ворошиловградської ( нині Луганської) області. Отже, вся територія України опинилась під окупацією Німеччини та її союзників.

 Колабораціонізм— співпраця населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. У роки Другої світової війни колабораціонізм був явищем розповсюдженим — і мав місце практично в кожній окупованій країн.

 •  Колабораціонізм— співпраця населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. У роки Другої світової війни колабораціонізм був явищем розповсюдженим — і мав місце практично в кожній окупованій країн.

Зони нацистської окупації України

Голокост в Украї́ні — систематичне винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.

 • Голокост в Украї́ні — систематичне винищення євреїв на українських територіях, окупованих нацистською Німеччиною в 1941–1944 роках.
 • За період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3 000 000 мирних жителів, з яких близько 850 000 — 900 000 складали євреї, що проживали в Україні.

Одним з найжорстокіших актів геноциду проти єврейського населення в Україні вважається масовий розстріл у Бабиному яру наприкінці вересня 1941 року в Києві.

 • Одним з найжорстокіших актів геноциду проти єврейського населення в Україні вважається масовий розстріл у Бабиному яру наприкінці вересня 1941 року в Києві.

На окупованих територіях гітлерівці розгорнули пропагандистську кампанію , закликаючи працездатних людей на роботи до рейху. Остарбайтерів з України використовували на важких роботах. Значна кількість робітників гинула від нестерпних умов праці.

 • На окупованих територіях гітлерівці розгорнули пропагандистську кампанію , закликаючи працездатних людей на роботи до рейху. Остарбайтерів з України використовували на важких роботах. Значна кількість робітників гинула від нестерпних умов праці.

Причини розгортання руху опору окупантам в Україні:

 • окупація Батьківщини загарбниками;
 • жорстокість окупаційного режиму;
 • організаційна діяльність радянського керівництва, діяльність ОУН.

10 лютого 1940 року відбувся офіційний розкол ОУН на ОУН(М) та ОУН(Б).

 • 10 лютого 1940 року відбувся офіційний розкол ОУН на ОУН(М) та ОУН(Б).

А.Мельник

14 жовтня 1942 року було створено УПА (Українську повстанську армію).

 • 14 жовтня 1942 року було створено УПА (Українську повстанську армію).

18 грудня 1942 року – січень 1943 року – початок визволення України.

 • 18 грудня 1942 року – січень 1943 року – початок визволення України.
 • Початок вигнання окупантів з України. У ході загального контрнаступу Червоної армії з кінця грудня 1942 р. почалося звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Першими на землю України вступили війська 1-ї гвардійської армії під командуванням генерала В. Кузнєцова, які 18 грудня 1942 р. вибили окупантів із села Півнівка Меловського району на Луганщині. Цього ж дня були визволенні й деякі інші населені пункти Меловського району.
 • Відповідно до плану Ставки на початку 1943 р. потужний наступ радянських військ почався в напрямку Донбасу й Харкова.Червоній армії вдалося визволити ряд північно-східних районів Донбасу й м. Харків, однак супротивник завдав потужних контрударів і повернув під свій контроль ряд цих територій. Але, незважаючи на невдачі, стратегічна ініціатива залишалася на боці Червоної армії.

Би́тва за Ки́їв (1943) — великомасштабна битва Червоної Армії та Вермахту 3-13 листопада 1943 року. В радянській військовій історії відома як Київська наступальна операція. З радянського боку в бою брали участь війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна та Перша окрема чехословацька бригада. В ході операції Київ було визволено Червоною Армією. У результаті Київської наступальної операції було розгромлене київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), визволено столицю України і створено в цьому районі стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за Правобережну Україну. Разом з радянськими партизанами бився чехословацький партизанський загін Яна Налепки (Рєпкіна).

 • Би́тва за Ки́їв (1943) — великомасштабна битва Червоної Армії та Вермахту 3-13 листопада 1943 року. В радянській військовій історії відома як Київська наступальна операція. З радянського боку в бою брали участь війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна та Перша окрема чехословацька бригада. В ході операції Київ було визволено Червоною Армією. У результаті Київської наступальної операції було розгромлене київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), визволено столицю України і створено в цьому районі стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за Правобережну Україну. Разом з радянськими партизанами бився чехословацький партизанський загін Яна Налепки (Рєпкіна).
 • 6 листопада Київ було визволено радянськими військами.

Військові операції Червоної армії взимку – навесні 1944 року

Ко́рсунь-Шевче́нківська наступа́льна опера́ція (з німецького боку називалась Черкаський котел; 24 січня — 17 лютого 1944 р.- знищено 41 200 і взято в полон понад 15 тисяч солдатів і офіцерів Вермахту, знищено 430 літаків, 155 танків, 376 гармат, 59 самохідних гармат, 269 мінометів, 900 кулеметів, визволено Рівне і Луцьк, загинуло 770 тис.

Проскурівсько-Чернівецька операція (4 березня1944 — 17 квітня 1944) — наступальна операція радянських військ 1-го Українського фронту у взаємодії з військами 2-го Українського фронту.

Наступальні операції Червоної армії ( літо – осінь 1944)

 • Льві́всько-Сандо́мирська наступа́льна опера́ція — стратегічна наступальна операція Червоної армії проти об'єднаних німецько-угорських військ, метою якої було захоплення Західної України та Південної Польщі- результат: радянські війська зайняли Західну Україну та частину Польщі.

Яссько-Кишині́вська опера́ція (20 серпня — 29 серпня 1944) — стратегічна наступальна операція південного криларадянських військ на Східному фронті Другої світової війни з метою розгрому великого угрупування німецьких та румунських військ, що прикривали балканський напрямок, звільнення Молдови та виведення Румунії з війни-результат: були розгромлені основні сили групи армій «Південна Україна», виведена з війни Румунія, були звільнені Молдавська РСР і Ізмаїльська область Української РСР.

Корсунь-Шевченківська наступальна операція

Проскурівсько-Чернівецька наступальна операція

Львівсько-Сандомирська наступальна операціяЯссько-Кишинівська наступальна операція

9 травня 1945 року народи СРСР святкували День перемоги.

 • 9 травня 1945 року народи СРСР святкували День перемоги.

Наслідки Великої Вітчизняної війни

 • Одним із важливих наслідків перемоги було продовження об’єднання українських земель, що підтвердили Тегеранська (1943 р.), Кримська (1945 р.) та Потсдамська конференції глав держав антигітлерівської коаліції.
 • Україна увійшла до складу ООН як країна-засновниця.
 • Війна завдала Україні масштабних економічних витрат. За підрахунками радянських вчених тільки прямі збитки склали 285 млрд крб. у діючих на той час цінах.
 • Щонайменше 5,4 млн чоловік, або один із шести мешканців України загинув у війні, 2,3 млн чоловік було вивезено для примусової праці до Німеччини.


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка