Види Земноводних: Безхвості, БезногіСкачати 15,99 Kb.
Дата конвертації14.02.2017
Розмір15,99 Kb.
 • Види Земноводних:
 • Безхвості, Безногі

Безхвості

Безхвості.Безхвості або жаби — ряд земноводних. Більшість — корисні тварини, деякі є об'єктом промислу.Найдавнішим викопним безхвостими земноводними є протобатрахус з тріасу Мадагаскару (який ще мав хвіст). Зоологи з Манчестерського університету виявили в Коста-Ріка, у заповіднику вологих тропічних лісів Монтеверде, самицю маленької деревної жаби виду Іsthmohyla rіvularіs, що вважався вимерлим ще 20 років тому. Вчені зазначають, що іще в 2007 році в Коста-Ріка була помічена чоловіча особина жаби цього виду. А виявлення тепер жіночої особини дозволяє вченим припустити, що ці земноводні розмножуються й здатні вижити.Спочатку дослідникам вдалося знайти самця жаби, самостійно наслідуючи звук жаби, а потім голова заказника Тропічного наукового центру Монтеверде Луїс Обандо виявив і маленьку самицю жаби, що сиділа на листі. Герпетолог музею манчестерского університету Ендрю Грій заявив, що виявлення цієї жаби є вершиною всієї його кар'єри."Зараз, коли ми знаємо, що обидві статі цього виду жаби існують у дикій природі, важливо дослідити особливості існування цього виду й докласти максимум зусиль для його збереження", - сказав Грій.Він також повідомив, що виявлена самиця жаби, довжина тіла якої 2,5 сантиметри, була коричневою з маленькими зеленим плямами. Знайти її було вкрай важко, тому що чоловічі особини часто видають голосні закличні звуки, у той час як самки роблять це досить рідко.

 • Безхвості.Безхвості або жаби — ряд земноводних. Більшість — корисні тварини, деякі є об'єктом промислу.Найдавнішим викопним безхвостими земноводними є протобатрахус з тріасу Мадагаскару (який ще мав хвіст). Зоологи з Манчестерського університету виявили в Коста-Ріка, у заповіднику вологих тропічних лісів Монтеверде, самицю маленької деревної жаби виду Іsthmohyla rіvularіs, що вважався вимерлим ще 20 років тому. Вчені зазначають, що іще в 2007 році в Коста-Ріка була помічена чоловіча особина жаби цього виду. А виявлення тепер жіночої особини дозволяє вченим припустити, що ці земноводні розмножуються й здатні вижити.Спочатку дослідникам вдалося знайти самця жаби, самостійно наслідуючи звук жаби, а потім голова заказника Тропічного наукового центру Монтеверде Луїс Обандо виявив і маленьку самицю жаби, що сиділа на листі. Герпетолог музею манчестерского університету Ендрю Грій заявив, що виявлення цієї жаби є вершиною всієї його кар'єри."Зараз, коли ми знаємо, що обидві статі цього виду жаби існують у дикій природі, важливо дослідити особливості існування цього виду й докласти максимум зусиль для його збереження", - сказав Грій.Він також повідомив, що виявлена самиця жаби, довжина тіла якої 2,5 сантиметри, була коричневою з маленькими зеленим плямами. Знайти її було вкрай важко, тому що чоловічі особини часто видають голосні закличні звуки, у той час як самки роблять це досить рідко.
 • Особливості:Шкіра повинна бути завжди волога, тому що без вологості жаба втратить газообмін у воді і ніколи не повернеться у воду.Розміри і зовнішній вигляд:Тварини із сплющеним коротким і широким тілом і неправильно трикутної форми головою, не відокремленою від тулуба (шия не виражена). Розміри від 1,5—2 (деякі американської квакші) до 32 см (африканська жаба-голіаф — Rana goliaph).
 • Будова:Хвіст, що є у личинок (пуголовків), у дорослих редукований; хвостові хребці, що залишилися, злилися в паличкоподібну кістку — уростиль.Кінцівки добре розвинені, задні ноги довші (скакальні) в 2—3 рази довші за передні, пристосовані до стрибання, є перетинки.
 • Безхвості земноводні мають ряд анатомічних особливостей: обмежена кількість хребців (звичайно 9), видовжені клубові кістки, так звана поясна кістка в орбітальній частині черепа та інше. Є барабанна порожнина і барабанна перетинка.
 • Класифікація:Ряд налічує 256 родів та близько 3 500 видів, 16—31 родин: піпові — Pipidae (підродина пазуристі жаби, піпи), круглоязикові, часничниці, дереволази, квакші, рінодерми, свистуни, ропухові, вузькороті жаби та інші.
 • Поширення:Поширені безхвості земноводні в усіх ландшафтно-географічних зонах, крім полярних областей (трав'яна жаба заходить і за Полярне коло) та безводних пустель. Найбільше безхвостих земноводних у Тропічній Америці. В Україні трапляються 12 видів.
 • Живлення:Живляться комахами та іншими безхребетними, рідше хребетними.

Протобатрахус

Джерлянка червоночерева, або кумка звичайна

Тропічна

Зелена

Дощова

Безногі

Безногі.

 • Безногі.
 • Безногі земноводні — ряд хребетних тварин класу земноводних. Безногі є найменшим рядом земноводних, які мають лише близько 170 видів. Відомі з раннього юрського періоду (рід Eocaecilia ).У безногих земноводних немає кінцівок, а хвіст сильно редукований. Клоака знаходиться на задньому кінці тіла, що зовні часто нагадує передній. Дрібних безногих земноводних (розміром до 10 см) можна легко сплутати з дощовим черв'яком у той час як великі види (розміром від 1 до 1,5 м) нагадують швидше змій.
 • Голова рибозмії з роду Ichtyophis
 • Шкіра безногих земноводних гладенька і часто забарвлена в матовий темний колір. Деякі види мають кольорові смужки або плями на боках. Через вапняну луску, що міститься в шкірі, а також через зрощені черепні кістки, безногих земноводних раніше відносили до вимерлих панцирних амфібій. Однак сьогодні ці морфологічні особливості вважають вторинними пристосуваннями. На щелепах на піднебінні майже немає зубів.Очі безногих земноводних покриті тонким шаром шкіри, через що вони можуть розрізняти лише світло і темряву. Сприйняття навколишнього світу відбувається головним чином за допомогою нюху і двох дотикових органів, розташованих між носом і очима. Вібрації землі також грають роль при орієнтації. Дихання здійснюється за допомогою правої легені, ліва легеня, як правило, редукована. Як і в інших земноводних, дихання також частково здійснюється через шкіру і слизові оболонки рота, особливо у єдиного безлегеневого виду.
 • Поширення:Безногі земноводні зустрічаються в тропіках і субтропіках Південно-Східної Азії, Африки і Латинської Америки . Як правило, населяють найбільш нижні шари лісової підстилки. Харчуються дрібними тваринами, в основному дощовими черв'яками. Воліють жити у вологих регіонах, часто поблизу водойм. Існують види безногих земноводних, які повністю пристосувалися до життя у воді. Вони зустрічаються в річках з повільною течією, таких як Амазонка, Оріноко і річкових системах Колумбії. Їх їжею є молюски і мертві риби.Через свій прихований спосіб життя безногі земноводні є маловивченою групою амфібій. Зоологи виходять з того, що ще не всі види відомі науці й описані.
 • Розмноження:Запліднення відбувається в тілі самки. У самця з клоаки висувається статевий орган, так званий Phallodeum. Існують види, що відкладають яйця, однак 75% видів безногих земноводних є живородними. Молоді особини вилуплюються в тілі матері і перед народженням харчуються в фалопієвих трубах. Яйцекладні види відкладають яйця в підземних норах та інших укритих місцях. У деяких видів існує догляд за потомством. Молоді особини живуть як у воді, так і на суші. Ночами вони полюють у водоймах, а в денний час зариваються в землю в прибережних ділянках. Стадія вільноживучих личинок відсутня.
 • Харчування:
 • Boulengerula taitanus
 • Поведінка безногих земноводних, пов'язана з харчування, ще майже не вивчена. Імовірно в їх їжу входять головним чином комахи і безхребетні, які часто зустрічаються в межах їх області поширення. Аналізи вмісту шлунка виду Afrocaecilia taitana показали останки термітів, але більша частина складалася з невизначеного органічного матеріалу і залишків рослин. Деякі вчені припускають, що безногі земноводні харчуються детритом, інші ж бачать в цьому ознаку того, що ці тварини харчуються дощовими черв'яками. Безногі земноводні, що живуть в неволі, харчуються дощовими черв'яками дуже охоче. Більш великі види, мабуть, харчуються й іншими земноводними, а також невеликими зміями і ящірками. Види, що живуть у воді, їдять і невеликих риб. Деякі види живуть у гніздах мурах і харчуються їхніми личинками.

Розмноження Кыльчака

Хвостові

Гірський ложний тритон

Гребенчатий тритон

АллегансЬкий скритожаберник

Гірська саламандра

Армянська саламандраБаза даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка