Віртуальна книжкова виставкаСкачати 31,44 Kb.
Дата конвертації11.01.2017
Розмір31,44 Kb.

 

ВІРТУАЛЬНА

КНИЖКОВА ВИСТАВКА  

Україно! Ти для мене – диво!

І нехай пливе за роком рік,

Буду, мамо горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік.

Україно! Ти моя молитва,

Ти моя розпука вікова.

Гримотить над світом люта битва

За твоє життя, твої права.

Василь СимоненкоЯ З ТОБОЮ ПОВ’ЯЗУЮ ДОЛЮ СВОЮ. 

УКРАЇНО МОЯ, НЕЗАЛЕЖНА І ВІЛЬНА!

Шматок землі, ти звешся Україною.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Ліна КостенкоШматок землі, ти звешся Україною.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Ліна Костенко

Україна - країна з напрочуд цікавою, величною і водночас трагічною історією. Не все нам відомо, чимало таємниць і загадок минулого ще чекають свого часу. Джерела походження нашого народу губляться в туманній глибині доісторичних століть. Ким були наші предки? Як вони жили в далекому минулому? Що являв собою таємничий, прекрасний і жорстокий світ Стародавньої України? На ці запитання шукають відповіді українські історики, етнографи й археологи. Завдяки їхнім зусиллям у ХХ столітті було зроблено чимало видатних археологічних відкриттів, змінився наш погляд на багато які історичні події та роль у них відомих історичних діячів.

Представлена книга є певною збіркою впорядкованих та прокоментованих мемуарів та документів, створеною на підставі авторського досвіду досліджень трипільської культури. Видання розповідає про місце трипільської культури в давній історії України, її основні пам’ятки та методи їх дослідження. Окрема увага приділяється міфологічно-легендарному аспекту теми.

Про князів – видатних діячів української історії,

справа яких тісно переплелись з долею нашого народу – ця книжка.

Завдяки цікавому викладу, адаптованому для юних читачів, оригінальним

ілюстраціям княжа доба вітчизняної історії постає в усій своїй красі та величі.


Про князів – видатних діячів української історії, справи яких тісно переплелись з долею нашого народу – ця книжка.

Завдяки цікавому викладу, адаптованому для юних читачів, оригінальним ілюстраціям княжа доба вітчизняної історії постає в усій своїй красі та величі.

Чи знаєш ти, що 28 липня щорічно святкується День хрещення Русі? Прийняття християнства та хрещення Київської Русі – це знаменна подія. У книзі розповідається як про відомі,

так і малознані історичні факти, що супроводжували процес прийняття і поширення християнства на українських землях.

Розповідь про неоціненні скарби українського та

зарубіжного мистецтва, які зберігаються в музеях України,

про відомих скульпторів та їх творіння.

Ця книжка, що вперше побачила світ 1900 року в Санкт-Петербурзі,

створена трьома видатними подвижниками української культури.

Задумав її кількома роками раніше висланий до Ташкента за

неблагонадійність «и пристрасте к истории Малоросии»

видатний історик, фольклорист, етнограф, письменник

Дмитро Яворницький.

Ця книжка, що вперше побачила світ 1900 року в Санкт-Петербурзі, створена трьома видатними подвижниками української культури. Задумав її кількома роками раніше висланий до Ташкента за

неблагонадійність «и пристрастие к истории Малоросии» видатний історик, фольклорист, етнограф, письменник

Дмитро Яворницький. Органічно доповнили нариси з історії України малюнки його друзів та однодумців – живописця-баталіста Миколи Самокиша і майстра пейзажу та історичної картини

Сергія Васильківського. Перед читачем постають сповнені драматизму сторінки минулого нашої Батьківщини – України,

освячені героїчними подвигами козацтва.


  • Україно! Доки жити буду,
  • Доти відкриватиму тебе.
  • Василь Симоненко

Україно! Доки жити буду,

Доти відкриватиму тебе.

Василь Симоненко

Книга «Моя країна – Україна» запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, у доступній формі знайомить із історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу. Почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю – ці почуття і сформовані під їх впливом риси характеру – чесність, мужність, благородство, відданість – актуальні в усі часи, а надто в такий непростий період розвитку, який переживає Україна сьогодні.

Самобутня культура України має багатовікову історію. Вона тісно пов’язана з природними умовами, історичним буттям народу, способом його життя, характером тощо.

Український народ має багату матеріальну та духовну культуру.

Матеріальна культура проявляється у різноманітних ремеслах, кухні,

національному одязі, знаряддях праці.

Духовна культура – це коріння нашого народу, звичаї, традиції, обереги, свята, народна творчість,

мистецтво. Коли ми знайомимось із звичаями та обрядами народу – ми знайомимось з його історією, ми повертаємось до забутого, відроджуючи, пробуджуючи до життя національні традиції, національний дух нашого народу.

У нашій країні є багато визначних місць, які були свідками найважливіших історичних подій, міста, які є пам'ятниками архітектури та культури цілих епох. Серед них є центри прадавніх цивілізацій і зовсім молоді міста-мегаполіси. Деякі з укритих славою місць нині лежать у руїнах, та в більшості з них і в наш час вирує життя. Ця книга проведе вас дивовижними та прекрасними містами України, розповість про їх історію, архітектуру та культуру. Уважний читач зможе відкрити для себе найпотаємніші куточки рідної землі.

Мета цієї книги – відкрити цікаві сторінки життя нашої Батьківщини і дати відповіді на такі цікаві запитання: Коли з’явилась гривня? У якому заповіднику знаходиться Долина нарцисів? Що називають «Уманським дивом»? Де знаходиться Долина привидів? Звідки прийшли до нас шаровари?

Перед читачем – розповідь про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі – Софію Київську та Києво-Печерську лавру – об’єкти світової спадщини.

Історія та політика,

наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються у цьому виданні.

А головне – про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.СВІТЕ ТИХИЙ, КРАЮ МИЛИЙ,

МОЯ УКРАЇНО! ТАРАС ШЕВЧЕНКО

ТАРАС ШЕВЧЕН

Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю, відкрити для себе нові куточки, дізнатися про історію. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували.

У книзі представлено історичний, мовний та етнокультурний матеріал з історії України. Це видання допоможе розумінню українознавства як наукової методології, політики й філософії сучасної незалежної України.

Василь Пилип’юк, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка – визначний фотохудожник, у котрого за плечима «півсвіту» поїздок і понад 60 виданих фотоальбомів, який не перестає дивуватися стеблині, квітці, ранковій росі і вечірній заграві. І не втомлюється переконувати усіх нас: Україна – Богом дана, благословенна, найкраща в світі земля.

-- Усвідомлюймо це, -- закликає своєю працею

В. Пилип’юк, -- працюймо разом заради утвердження національної ідентичності.

Ця книга оповідає про дивовижні об’єкти, розташовані на обширній території нашої країни. Це і прекрасні творіння рук людських – церкви і собори, замки і фортеці, палаци і садово-паркові ансамблі, і величні пам’ятники природи – печерні і озерні комплекси, рослинні і біологічні заповідні зони. Всі вони – унікальні, і кожен із них по праву можна вважати дійсним дивом України.

До збірки увійшли кращі зразки класичної та сучасної літератури - вірші, оповідання, уривки з поем, романів та повістей, казки - про мальовничу й розмаїту природу рідного краю, про тісний взаємозв'язок людини з природою.

Поет Дмитро Білоус (1920-2004) – один із видатних подвижників українського слова, автор багатьох поетичних книг, вірші з яких потрапили в найрізноманітніші антології й підручники, учитель кількох поколінь поетів, вихователів і друг дітей. У цій книзі – вірші з улюблених читачами збірок поета „Диво калинове”, „Чари барвінкові”, „За Україну молюся”, увінчаних Національною премією України імені Т.Г.Шевченка, преміями імені Л.Українки та Олени Пчілки. Добротою сяє поетичне слово Д.Білоуса, добротою світиться кожен порух душі поета на землі. Книги його – молитва до материнської української мови, до своєї Батьківщини – України. І хоч книга адресована дітям, вона йде до всього народу.

ОТ ДЕ, ЛЮДЕ, НАША СЛАВА, СЛАВА УКРАЇНИ!

ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Унікальна книга кандидата історичних наук, нашого земляка Ігоря Шарова репрезентує сто славетних імен України, які є гордістю, славою, духовним надбанням нації.

«Нашу історію творили конкретні люди, котрі народжувалися, жили

і помирали. Маю надію, що ця книжка сприятиме увіковіченню пам’яті кращих синів і доньок нашої землі, завдяки яким український народ зберіг свою ідентичність, мову, культуру, не загубившись в сутінках і загравах минулого тисячоліття.»

С. Сегеда, професор,

доктор історичних наук

Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських атлетів в олімпійському русі, починаючи з 1952 року. У книзі подано довідкову інформацію про Олімпійські ігри, чемпіонів, срібних та бронзових призерів Ігор Олімпіад та зимових Олімпійських ігор, спогади олімпійців та їхніх тренерів.

Ця книга містить 100 коротких біографічних нарисів, історичних портретів видатних наших земляків, представників найрізноманітніших верств суспільства – мислителів, письменників, учених, митців, громадських, релігійних, політичних діячів, чиїми зусиллями впродовж віків творилася українська культура, формувався світогляд української нації.НОВОГО ТРИМАЙСЯ, АЛЕ Й СТАРИНИ НЕ ЦУРАЙСЯ.

НАРОДНА МУДРІСТЬ

Кожна людина має знати історію та культуру свого народу. А це неможливо без знайомства з його міфами та легендами. Книга допоможе вам осягнути духовні витоки українського народу — його бачення навколишнього світу і себе в ньому. Із книги ви дізнаєтесь, що своїм корінням міфологія українців сягає глибини віків і є чи не найдавнішою серед міфологій народів світу. Ви також познайомитеся з українською демонологією, тобто з добрими та лихими істотами, якими так щедро «населили» землю наші предки. Вам відкриється глибина та зміст основних християнських символів. Крім того, ви дізнаєтесь, як легенди пояснюють походження назв найдавніших міст, а також річок нашої Батьківщини.

Як готувалися до Свят-вечора і як зустрічали Різдво Христове, як гуляли Масляну і як поводилися у Великий піст, як святкували Великдень і які розваги припадали на Івана Купала — про це йдеться у виданні, яке знайомить з багатим і різноманітним світом народних звичаїв, за якими жили українці з давних-давен до нашого часу. Звичаї, що дісталися нам у спадщину від дідів-прадідів, не втратили свого значення й сьогодні. Збагачені кращими зразками народної творчості — обрядовими піснями, віршами, легендами, — вони є найдорожчою скарбницею духовної культури українского народу.

Чи знаєте ви, як і коли ворожили дівчата, якою була посвята в парубоцтво, як закликали весну наші пращури, коли заготовляли лікарські рослини, якими символами зустрічали Новий рік та Різдво на Україні? Про ці та інші обряди

і звичаї, що вже стали реліктами, ви дізнаєтеся, прочитавши книгу Василя Скуратівського «Місяцелік».

Ти хочеш дізнатися хто такі були чумаки? Так от, пропонуємо книжку саме про них, про історію виникнення та розвитку в Україні чумацького промислу. Адже саме чумаки були першими постачальникам з Криму, з азовського та чорноморського узбереж солі, риби, іншого краму. Прочитавши книжку ти дізнаєшся про те, як жили чумаки, як відбувалися їх мандрівки, з якими проблемами стикалися у дорозі.

Пропоноване видання – найбільш повне зібрання календарних свят українського народу. Автор щедро ділиться з читачем своїм знанням духовної культури нашого народу, його обрядовості, традицій, фольклору, що сягають тисячоліть.

Висока моральність предків, взаємодопомога, і головне, високопоетичний культ пращурів, шанування свого родоводу – все це гідне наслідування нинішніми поколіннями.

Ця книга пропонує дітям здійснити невеличку подорож до Біблії, познайомитися з основними православними святами і народними обрядами. Кожен дорослий і дитина повинні знати для чого людині потрібна віра в Бога, а значить надія на добро, справедливість, духовність.

«Берегиня» - книга-розповідь про український народний побут, звичаї, що складались, випробовувались на міцність протягом багатьох століть. Любов до рідної землі, повага до батьків, чесної праці, порядність у взаємостосунках – ось лейтмотив цих роздумів, активно звернених до сьогодення.КОЖЕН КРАЙ МАЄ СВІЙ ЗВИЧАЙ

Книга «Кіровоградщина. Історія. Традиції. Сучасність» створена авторським колективом, що не тільки фахово вивчав, описував різні аспекти життя Центральної України як окремого регіону держави Україна, а й відтворив власний досвід участі в економіко-політичних і культурних подіях минулого століття. Пам'ятаючи заповіт Тацита — пиши про минуле без ненависті та любові, дослідники об'єктивно й емоційно виважено розповідають про світлі і трагічні часи, про долі різних людей, про їхню творчу працю на нашій святій Землі. Сторінки ці — для всіх, хто прагне кращого майбутнього для себе і дітей своїх, бо чесна пам'ять про минуле є запорукою такого буття.

7 альбомів – 7 творчих стежок із культурного життя області: образотворче мистецтво, хореографія, музика, література, архітектура, театральне та декоративно-ужиткове мистецтво.

«Кіровоградщина в дзеркалі часу» – винятковий краєзнавчий продукт, який занурює у світ минувшини. На сторінках альбому ви знайдете унікальні кадри культурного життя області за 75-річну історію її існування та цінну інформацію про видатних особистостей Кіровоградщини.

В.О.Федоров – художник, чия творчість займає центральне місце в образотворчому мистецтві Кіровоградщини. Уся його творчість є літописом у фарбах, який розповідає історію нашого краю.

 

У навчальному посібнику з історії«До цілющих джерел рідної землі » системно викладено періоди історичного розвитку  Олександрівськогорайону   Кіровоградської області. У книзі ви ознайомитесь з господарською

діяльністю, суспільними  відносинами, культурою, побутом населення нашого краю. Познайомитесь із видатними особистостями - людьми, які дійсно      творили нашу історію.

Автор книги, на основі маловідомих та зовсім невідомих матеріалів із таємних радянських архівів, розповів про життя і смерть знаних та майже забутих людей, які постраждали в добу тоталітаризму.

Книга присвячена опису природно-заповідних територій та об’єктів Кіровоградщини. Читачі ознайомляться з природними умовами області, історією досліджень краю, рослинним і тваринним світом області.

В світі є краї багаті

Та дорожчий той, де в хаті

Слухав ти пісні матусі,

Де зостались кращі друзі,

Де спинався ти на ноги,

І куди тебе дороги

Знов ведуть немов до Рима,

Де душа твоя незримо

Вже давно перебуває, --

Кращих бо країв немає…

Для одних то – сиві гори,

Для других то – синє море,

А для нас, синів козацьких–

Спів степів кіровоградських!НЕ БІЙСЯ ЗАГЛЯДАТИ У СЛОВНИК:

ЦЕ ПИШНИЙ САД, А НЕ СУМНЕ ПРОВАЛЛЯ.

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ

 Буває, що слово відоме давно,

А знає не кожен, що значить воно, --

І тут у пригоді стає визначник

Скарбів наших мовних – тлумачний словник.

Дмитро Білоус

Тематичними словники називаються тому, що їхній

зміст розкривається за певними темами.     Ось цей словник на своїх сторінках розглядає значенняслів, які згруповані за 87 темами (історичною, народознавчою, природознавчою, спортивною, побутовою тощо)


База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка