Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»Скачати 25,08 Kb.
Дата конвертації28.02.2017
Розмір25,08 Kb.

Система правової освіти та виховання Галицької гімназії

Концепція

Концепція діяльності Галицької гімназії спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Указів Президента України « Про національну програму «Діти України», Національну доктрину розвитку освіти, Конвенцію ООН про права дитини та програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів ЗНЗ України», а також Статуту Галицької гімназії, в 2011 році у Галицькій гімназії розроблено власну систему виховної роботи, модель якої має назву «Розвиток компетентностей гімназистів засобами виховної роботи».

Змістом виховної системи є формування цінностей та сукупності соціально значущих якостей особистості , що характеризують її ставлення до суспільства і держави , інших людей, до самої себе , до природи, мистецтва та праці. Значне місце у виховному процесі гімназії займає правовиховна діяльність, спрямована на попередження злочинності та правову освіту учнів.

 

Мета правового виховання гімназії

Створення умов зі сприяння соціальному зростанню молоді, утвердженню свідомості й високогуманних принципів, утілених у праві, підвищення соціальної активності в діяльності, спрямованій на запобігання правопорушенням.

Завдання:

 • Подолання в свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувалися внаслідок неправильного виховання.
 • Формування в учнів правових понять, які б регулювали їхню поведінку.
 • Вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки.
 • Формування в учнів активної позиції в правовій сфері.
 • Протистояння негативним явищам та впливам

Основні напрямки діяльності.

Профілактична діяльність:

 • Діагностика інтересів.
 • Діагностика нахилів, здібностей.
 • Діагностика та корекція особистісного самовизначення учнів.
 • Розробка і проведення заходів щодо створення сприятливих умов для саморозвитку особистості в колективі.
 •  

  Консультаційна діяльність:

 • Практичні поради щодо виходу з проблемної ситуації.
 • Допомога у встановлені причин, які призводять до виникнення проблем, та вирішенні їх.
 • Просвітницька діяльність:

 • Практичне використання набутих знань у вирішенні конкретних питань навчання й виховання.
 • Поширення знань з права, психології, соціології, медицини, які сприяють
 • ефективному вирішенню завдань профілактики правопорушень.
 • Ознайомлення вчителів, батьків з основами вікової психології.
 •  

У навчальному закладі проводиться профілактична робота з правового виховання : облік відвідування учнів навчальних занять класними керівниками в журналах , контроль за відвідуванням учнями гімназії, щотижневий аналіз відвідування. Системою є чергування учнів та вчителів на перервах.

У навчальному закладі проводиться профілактична робота з правового виховання : облік відвідування учнів навчальних занять класними керівниками в журналах , контроль за відвідуванням учнями гімназії, щотижневий аналіз відвідування. Системою є чергування учнів та вчителів на перервах.

Продовжує свою роботу рада профілактики правопорушень, яка працює за окремим планом. На засіданнях профілактичної ради, які проводяться щомісяця розглядалися питання щодо діагностики та корекції правового виховання учнів, організації виховання учнів вдома.

У гімназії створено громадський наркологічний пост,

головним завданням якого є організація, контроль і безпосередня участь у проведенні та пропаганді здорового способу життя, розповсюдження санітарно-освітніх матеріалів про шкідливість тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків та інших дурманних засобів.

Наркопост здійснює свою роботу відповідно до його плану Практичний психолог гімназії П. Гамлявий проводить цикл діагностичних та корекційних занять з метою виявлення учнів схильних до правопорушень. Надає практичні поради щодо виходу з проблемних ситуацій, допомагає у встановлені причин, які призводять до виникнення проблем та вирішенні їх, провів анкетування «Ваше ставлення до людей, що курять?», «Ти за здоровий спосіб життя?», а також проводить тренінги: «Знаємо та реалізуємо свої права».

Комп’ютерна діагностика за програмою “Універсал”


Важливим завданням психолога є впровадження в життя гімназії комп’ютерного комплексу «Універсал», зокрема діагностичного інструментарію ( проведення діагностування у класних колективах), й на основі цього визначаються завдання й організовуються планування роботи класних керівників та підбір корекційно – розвиваючих програм з виявлених проблем.

Аналіз, що проводився за результатами психолого – педагогічної діагностики, передбачає визначення основних проблем та потенційних можливостей розвитку особистості учня за чотирма сферами особистісного розвитку: фізичним, психічним, соціальним, духовним. Програмою передбачено прогнозування розвитку особистості учня на основі причинно – наслідкових зв’язків та корекційно – факторного аналізу за 53 критеріями особистісного розвитку учня.

До різних форм виховної роботи залучаються священослужителі церкви Різдва Христового м. Галича . У гімназії проходять щотижневі хвилини духовного спілкування, діє хор духовної пісні та ансамбль «Діти Марії», гімназисти беруть участь у щомісячних дитячих Літургіях.


Урок - гра з елементами тренінгу

“ Знаємо і реалізуємо свої права ”

 

Тренінг “ Мої стосунки з однокласниками ”


У гімназії створена Асоціація “ Нова генерація галицьких лідерів ”


Голова асоціації

Ярина Квасній

Голови центрів

Структура асоціації “ Нова генерація галицьких лідерів “


Асоціація “Нова генерація галицьких лідерів”

Рада асоціації

Голова ради асоціації

Заступник ради асоціації

Центр гри та дозвілля

Центр


здорового способу життя

Центр прав дитини і волонтерства

Центр освіти і науки

Центр інформації та зв'язків з громадськістюЗагальні збори

Працюємо разом


АСОЦІАЦІЯ

«Нова генерація галицьких лідерів»

Адміністрація гімназії

Педагогічна рада

Громадська молодіжна ( дитячо – юнацька) організація

«Галицький королівський клуб»

Рада гімназії

Психолог гімназії

Рада профілактики правопорушень

Координатори і консультанти асоціації

Активи класних колективів

Батьківські комітети класних колективів

За участю учнівського самоврядування в гімназії періодично проводяться рейди «Урок», «Увага! Курці!», «Запізнення». Результати фіксуються у протоколах засідання «Центру прав дитини і волонтерства», ради профілактики правопорушень серед молоді, актах обстеження, журналах обліку відвідування вчителями учнів схильних до правопорушень, аналізуються на лінійках, класних зборах.

За участю учнівського самоврядування в гімназії періодично проводяться рейди «Урок», «Увага! Курці!», «Запізнення». Результати фіксуються у протоколах засідання «Центру прав дитини і волонтерства», ради профілактики правопорушень серед молоді, актах обстеження, журналах обліку відвідування вчителями учнів схильних до правопорушень, аналізуються на лінійках, класних зборах.

Центр прав дитини та волонтерства

 • створено для розвитку правової культури гімназистів, навичок правозахисної діяльності , гімназійного волонтерства та формуванню у гімназистів навичок доброчинності, турботи про інших людей.
 • Зміст роботи:

  - розвиває правову культуру гімназистів; проводить тренінги вивчення Конвенції ООН з прав дитини, Загальної Декларації прав людини, Європейської конвенції з прав людини, Конституції України;

 • - організовує конкурс – захист проектів « Я – громадянин України», « Права дитини в ХХІ столітті»;
 • - організовує конкурс плакатів «Твої права»;
 • - здійснює соціологічні дослідження «Чи знаєш ти свої права»;
 • - поширює інформаційні матеріали з даної проблеми;
 • - виявляє акції “ Милосердя» та організовує допомогу
 • ветеранам війни і праці , дітям з особливими потребами;

 • - організовує позаурочну ігрову діяльність молодших гімназистів;
 • - організовує участь гімназистів у благодійних акціях та проектах
 • (районного, обласного, всеукраїнського масштабів).

Щорічні акції «Милосердя»,а саме «Міжнародний день людей похилого віку» (листопад), «Міжнародний день інвалідів» (грудень). Традицією для гімназистів є збір коштів для дітей-сиріт сиротинця с. Мединя , школи-інтернату міста Івано-Франківська до Дня Святого Миколая.

Волонтерська робота


Патріотичне виховання

Перший парад вишиванок у Галичі

Всеукраїнський День вишиванки

Відзначення Революції гідності

Вшанування пам'яті Героїв Майдану

Проект «Вони чекають твоєї допомоги»,

керівник О.Керницька

Проект «Кольорова радість»,

керівник

С. Михашула

Формування суспільної думки: реалізація проектів

“Кольоровий Галич ” ( керівники: О. Керницька, І. Заворотна )


Проект «Повстанськими

стежками»,

керівник М. Непийвода

У гімназії однією з найефективніших форм роботи антиалкогольного і протинаркотичного виховання є батьківські збори (загальногімназійні й класні)

На зборах були включені такі теми для обговорення: « Про шкідливість нікотину та алкоголю», «Телебачення і дитина».

У гімназії працює консультпункт «Довіра» для батьків та учнів, де можна отримати практичні поради від психолога, класних керівників чи духовного наставника.


Тиждень правових знань

Відповідно до річного плану роботи гімназії та наказу у навчальному закладі в період з 09 по 13 листопада 2015 р. проводився Тиждень правових знань з метою формування правової культури гімназистів. Протягом цього тижня було проведено ряд цікавих заходів: інформаційна хвилина «Не будьте собі ворогом» ( поширення негативних звичок серед молоді), презентація «Як не стати жертвою насильства » та Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства», відкриті виховні години « Правова гра» та «Абетка прав дитини», класні керівники І.Андрєїв та Н.Фурта, Тренінги за участю практичного психолога: «Ми проти насильства»,

« Насильство над дитиною: покарання та заохочення»

Зустріч з працівниками правоохоронних органів


Зустріч з медичними працівниками Галицької центральної районної лікарні

 

Акція «Молодь проти СНІДу»

Тренінг «Насильство над дитиною: покарання та заохочення» проведений з учнями 5 (9) класу

Правова гра «Незнання законів не звільняє тебе від відповідальності»

У 2014 році учні Галицької гімназії зайняли І місце в районному конкурсі соціальної реклами

У 2014 році учні Галицької гімназії зайняли І місце в районному конкурсі соціальної реклами

«Наше майбутнє – без шкідливих звичок»

у номінації «Соціальна відеопродукція» і нагороджені грамотою Галицьким центром соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.

У цьому ж році випустили інформаційний порадник

«Як уберегти себе від насилля»


Галицька гімназія

презентує

інформаційний порадник

«Як уберегтися від

насильства»

Результатом превентивного виховання є поведінка учнів, що визначається основними показниками вихованості:


Поведінка в сім'ї: виявлення дитини інтересу до сімейних справ, проблем у родині, чи переживає разом з іншим членами родини радощі й негаразди

Поведінка в гімназії: уважність на уроках, старанність у виконанні завдань учителів. Вияв почуття відповідальності за доручені справи, бережливе ставлення до гімназійного майна, дотримання правил для учнів і режиму закладу.

Ставлення до старших: ввічливість у спілкуванні, надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

Ставлення до ровесників: активна участь у спільній діяльності. Прагнення поділитися своїми успіхами та невдачами з товаришами. Бажання безкорисливо допомагати друзям, прагнення не підводити клас, групу.

Поведінка на вулиці та в громадських місцях: дотримання правил вуличного руху, збереження природи, дотримання чистоти в громадських місцях, у транспорті, на вулиці.

Ставлення до самого себе: охайність і бережливість, дотримання правил особистої гігієни, виконання режиму дня, адекватна оцінка своєї поведінки та окремих вчинків, правдивість, принциповість.

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ! Запрошуємо Вас відвідати Галицьку гімназію Наша адреса: вул. Винниченка, 6 телефон 23-024База даних захищена авторським правом ©vaglivo.org 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка